ye-logo.v1.2

Славутський суд оштрафував підприємицю за торгівлю будівельними матеріалами у «червоній зоні»

Суспільство 1030
На власницю магазину наклали 17 тисяч гривень штрафу
На власницю магазину наклали 17 тисяч гривень штрафу. Фото: ілюстративне pixabay.com

Жінка переконувала суд, що не знала про таку заборону.

Днями Славутський міськрайонний суд постановив оштрафувати власницю місцевого магазину за порушення правил карантину. Причиною такого рішення стало те, що вона продала клієнтові будівельні матеріали, але на той час торгівля непродовольчими товарами була заборонена. Про це свідчить постанова від 19 жовтня.

Згідно з її текстом, до адміністративної відповідальності притягнули власницю одного з будівельних магазинів, який працює у Славуті на вулиці Церковній. Правоохоронці виявили, що цей заклад 16 вересня продовжив торгувати непродовольчими товарами. Проте на той час у місті діяв «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки, а у постанові Кабміну щодо протидії COVID-19 було заборонено здійснювати подібну підприємницьку діяльність. Тому працівники поліції склали на жінку протокол за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей).

Під час судового засідання підприємиця не визнала своєї провини. Натомість вона пояснила, що у своєму магазині вона продає будівельні матеріали, засоби гігієни та санітарії. Ще раніше покупці замовили у неї багети для стелі. Тому 16 вересня о 12:30 вона відкрила магазин та продала їм замовлений товар.

Крім того, у складеному на неї адміністративному протоколі жінка вказала, що не знала про заборону торгівлі у будівельному магазині.

Зрештою Славутський міськрайонний постановив оштрафувати власницю магазину на 17 тисяч гривень. Також вона має сплатити понад 420 гривень судового збору.

Наразі ця постанова не набула остаточної сили, адже впродовж десяти днів з дати її винесення на неї можна подати апеляцію.

Нагадаємо, державна комісія з техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій з 14 вересня перевела у «червону» зону карантину місто Славуту й Волочиський район. Цей рівень епідеміологічної небезпеки тривав там до 28 вересня. Постанова Кабміну щодо протидії COVID-19, яка діяла на той час, забороняла роботу закладів торговельного й побутового обслуговування населення. Виключенням були лише магазини, які реалізовують продукти харчування, пальне, засоби гігієни, ліки, ветеринарні препарати, корми, пестициди, агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом.

У таких умовах депутати Волочиської міської ради «збунтувалися» й прийняли власне бачення карантинних обмежень, що суперечить постанові Кабміну. Зокрема, місцеві обранці вирішили дозволити місцевим підприємцям працювати у звичному режимі. А у Славуті на місцевому рівні подібних рішень не приймали.

З огляду на таку тенденцію в різних частинах України, члени Кабміну 16 вересня проголосували за зміни до постанови щодо протидії COVID-19. Згідно з ними, нині обмеження для «червоних» зон епідеміологічної небезпеки спільно приймають державна та регіональна комісії з ТЕБ і НС.

Також нагадаємо, що досі з 19 жовтня «червоний» рівень діє у Хмельницькому, Нетішині та Славуті, а також — у Волочиському, Городоцькому, Дунаєвецькому, Красилівському, Старосинявському й Теофіпольському районах. Однак поки, до 26 жовтня, на цих територіях не заборонена робота будь-яких магазинів, торгово-розважальних центрів, закладів громадського харчування та перевезення громадським транспортом. Виключенням стали пасажирські перевезення потягами далекого сполучення.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую