ye-logo.v1.2

Життя під час «червоного» карантину та підготовка до виборів — підсумки тижня

Суспільство 2270
Життя Хмельниччини у подіях і фактах
Життя Хмельниччини у подіях і фактах. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Хоча впродовж цього інформаційного тижня у Хмельницькій області ставалися різноманітні події, найголовнішими його темами стали карантин і вибори. А точніше — підготовка до голосування, адже саме цієї неділі, 25 жовтня, жителі краю обиратимуть очільників їхніх громад і депутатів місцевих, районних і обласної рад. Досі актуальним залишається питання запровадження на частині Хмельниччини «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки та додаткових обмежень. Детальніше про ці та інші події цього інформаційного тижня, читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

З понеділка, 19 жовтня, «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки почав діяти у трьох містах і шести районах: Хмельницькому, Нетішині й Славуті, а також у Волочиському, Городоцькому, Дунаєвецькому, Красилівському, Старосинявському та Теофіпольському районах.

Далі у четвер, 22 жовтня, державна комісія у «червону» зону також перевела Кам’янець-Подільський і Шепетівку, а також Кам’янець-Подільський, Ярмолинецький та Летичівський райони. У них відповідні карантинні заходи почнуть діяти з наступного тижня. Решта області перебуває у «помаранчевій» зоні.

Новий поділ на «кольорові» зони карантину почне діяти з понеділка, 26 жовтня. Фото: facebook.com/admkm.gov.ua

Новий поділ на «кольорові» зони карантину почне діяти з понеділка, 26 жовтня. Фото: facebook.com/admkm.gov.ua

За словами голови Хмельницької облдержадміністрації Дмитра Габінета, у «червоних» зонах області й надалі діятимуть чинні карантинні обмеження. Наприклад, розважальним закладам і закладам культури заборонено приймати відвідувачів, а закладам громадського харчування — всередині обслуговувати клієнтів з 20-ї години до 7-ї ранку. Інших додаткових обмежень не запроваджувалося. Тому нині можуть продовжувати працювати заклали освіти, громадського харчування, торгово-розважальні центри. Зберігається й звичний режим пасажирських перевезень.

Раніше Дмитро Габінет раніше зазначав, що у «червоній» зоні не буде запроваджено обмежень щодо пасажирських перевезень залізницею. Однак з 19 жовтня Укрзалізниця скасувала продаж квитків на потяги далекого сполучення з Хмельницького, Волочиська, Славути та Дунаївців. Тобто потяги продовжили працювати й висаджувати пасажирів у цих містах, але перестали їх приймати.

«Щодо курсування потягів, то це питання розглядається Укрзалізницею. Воно знаходиться поза відомом обласної комісії, — пояснював таку ситуацію Дмитро Габінет під час брифінгу 23 жовтня. — Тому державна комісія доручила Укрзалізниці вивчити це питання. Якщо остання вирішить примати пасажирів, так і буде й навпаки».

Цієї неділі, 25 жовтня, на жителів Хмельниччини очікують місцеві вибори. Відповідно, з цієї темою була пов’язана низка подій. Так, 23 жовтня, представники поліції та Громадянської мережі ОПОРА розповіли про порушення виборчого процесу, які зафіксували на території області. 

Станом на цей день правоохоронцям надійшло 87 повідомлень про можливі порушення виборчого процесу. Наразі вони вже склали 21 адміністративний протокол. Більшість з них, 15 адміністративних правопорушень, стосується розміщення агітації без вихідної інформації. Також зафіксовано випадки розміщення політичної агітації на приміщеннях комунальної власності, що заборонено чинним законодавством.

За кілька днів до цієї пресконференції працівники поліції розповіли про адміністративну та кримінальну відповідальність, яка буде очікувати на громадян за порушення виборчого законодавства. Наприклад, якщо людина проголосувала й демонструє іншим свій бюлетень, їй може загрожувати від 1 тисячі 700 до 5 тисяч 200 гривень штрафу. Натомість, коли у знак протесту громадянин рве свій бюлетень для голосування або виносить його за межі виборчої дільниці, на нього можуть накласти штраф від 1 тисячі 700 до 3 тисяч 400 гривень. Однак, якщо він виносить бюлетень за межі дільниці, щоб передати іншій особі, це розцінюватиметься як кримінальне правопорушення. Тоді людині може загрожувати до трьох років позбавлення волі.

А кореспонденти сайту «Є» вирішили дізнатися, хто ж балотується на посади міських голів міст обласного значення. Спробували зібрати інформацію про їхнє політичне минуле та статки. Таким чином розглянули претендентів на «мерське крісло» Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Шепетівки, Славути, Нетішина та Старокостянтинова.

Цього тижня були й доволі резонансні події. Так, 19 жовтня в Ізяславському районі «на гарячому» затримали голову однієї зі сільських рад. Той вимагав у місцевого жителя 15 тисяч доларів за надання дозволу на виготовлення технічної документації про передачу у приватну власність земельної ділянки площею десять гектарів.

Сільський голова вимагав у місцевого жителя 15 тисяч доларів. Фото: hm.npu.gov.ua

Сільський голова вимагав у місцевого жителя 15 тисяч доларів. Фото: hm.npu.gov.ua

Пізніше суд ухвалив взяти посадовця під варту під варту з можливістю внесення застави в розмірі 80 тисяч гривень. Чоловікові вже оголошено про підозру за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Якщо провину сільського голови буде доведено, йому загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням займати певні посади терміном до трьох років.

Хмельницьким 21 жовтня пройшла хвиля «замінувань». Вранці невідомі повідомили правоохоронцям, що станеться вибух у Хмельницькому навчально-виховному комплексі №6 на вулиці Молодіжній. А ввечері надійшла інформація про ще одне «замінування». Цього разу ціллю зловмисників став торговий центр «Delicate» на вулиці Інститутській. Зрештою правоохоронці не знайшли вибухівки й наразі розшукують «жартівників».

Кореспонденти сайту «Є» також підготували матеріал про наслідки турецького панування 1672-1699 років для Кам’янця-Подільського. 

За рештою актуальних подій слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую