ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому п’ятьох військових нагородили відзнакою «Мужність і відвага»

Суспільство 2249
Кількох військових Хмельницького нагородили почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага»
Кількох військових Хмельницького нагородили почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага». Фото: з архіву

Двом військовослужбовцям призначили відзнаки посмертно.

Сьогодні, 23 грудня, під час сесії Хмельницької міської ради депутати прийняли рішення нагородити почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» п’ятьох жителів Хмельницького, які проявили героїзм під час захисту територіальної цілісності України. Також депутати призначили виплатити їм, або їх родичам грошові винагороди.

Нагороди призначили:

  • Неживому Миколі Миколайовичу – військовий брав участь в боях на підступах до Донецького летовища та на Світлодарській дузі, боронив селища Опитне та Піски, село Водяне Волноваського району, на шахті Бутівка, міста Селидове та Мар’їнка Донецької області. Загинув 8 квітня 2019 року у спостережному пункті на позиції «Зеніт» внаслідок обстрілу з протитанкових ракетних комплексів поблизу селища Опитне від осколкового поранення. Похований на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове. Нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни», орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), присвоєно звання Почесний громадянин міста Хмельницького (посмертно).
  • Ковалю Володимиру Валентиновичу – 8 травня 2019 року загинув від важкого поранення внаслідок прицільного обстрілу з боку незаконних збройних формувань у ході двостороннього бою на одній із позицій на Приазов’ї під селом Павлопіль Волноваського району Донецької області. Похований на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове. Нагороджений Орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), присвоєно звання Почесний громадянин міста Хмельницького (посмертно).
  • Дєєву Івану Анатолійовичу – під час подій кінця 2013 – початку 2014 року перебував в самообороні майдану. В 2014 році брав участь в обороні Краматорського аеропорту в якості добровольця. З 11 грудня 2014 року перебуває на військовій службі на посаді оператора розвідувальної груп. Потрапив до полону 5 лютого 2017 року та перебував там до 29 грудня 2019 року. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, відзнакою «За воїнську доблесть», відзнакою «Воля та мужність», нагрудним знаком «Іду на Ви» ІІ ступеня.
  • Іванчуку Сергію Олександровичу – після отримання диплома в інституті прийшов на службу в 8 полк спеціального призначення. З 2014 року брав участь в захисті Батьківщини та її територіальної цілісності. Потрапив у полон 5 лютого 2017 року. 29 грудня 2019 року був звільнений. На сьогоднішній день підполковник сил спеціальних операцій. Військовий продовжує захищати свою країну. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня та орденом Богдана Хмельницького II ступеня.
  • Марценюку Юрію Сергійовичу – проходив службу в 8-му окремому полку спеціального призначення, Центрі спеціальних операцій «Альфа» Служби безпеки України. Виконуючи бойові завдання по захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України під час проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей отримав важке поранення. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Разом із відзнакою хмельничанам мають виплатити грошову винагороду у розмірі десяти мінімальних заробітних плат, збільшену на суму сплати податку з доходів фізичних осіб. Зокрема грошові винагороди мають отримати: дружина, внук, донька та два сини Миколи Неживого, донька Володимира Коваля, Іван Дєєв, Сергій Іванчук та Юрій Марценюк.

Нагадаємо, також сьогодні міська рада нагородила почесною відзнакою Володимира Смотрителя.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую