ye-logo.v1.2

Невдовзі Україна повернеться до адаптивного карантину — прем’єр-міністр

Суспільство 1320
Денис Шмигаль сказав, що відповідне рішення уряд прийме найближчими днями, але конкретної дати не назвав
Денис Шмигаль сказав, що відповідне рішення уряд прийме найближчими днями, але конкретної дати не назвав. Фото: пресслужби Кабміну

Спершу представники Міністерства охорони здоров’я мають обговорити критерії для визначення «кольорових» зон.

Наразі на всій території України діє загальнонаціональний карантин. Ним у грудні минулого року урядовці замінили адаптивний. Якщо під час останнього для конкретних регіонів у залежності від ситуації з коронавірусом визначалися різні заборони, то нинішній формат передбачає однакові обмеження для всіх куточків країни. Тепер знов же йде мова про повернення України до адаптивного карантину. Такі плани сьогодні, 3 лютого, на засіданні Кабміну озвучив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами Дениса Шмигаля, наразі в Україні зберігається контрольована ситуація з поширенням коронавірусу. Це дозволяє країні повернутися до моделі адаптивного карантину. Під час нього у регіонах знов встановлюватимуть різні рівні епідеміологічної небезпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» і «червоний».

«Найближчими днями уряд прийме відповідне рішення. Але до того представники Міністерства охорони здоров’я повинні обговорити майбутні зміни, щоб не виникало питань до критеріїв, за якими будуть визначатися «кольорові» зони», — зазначив прем’єр-міністр.

Однак Денис Шмигаль не уточнив конкретних дат повернення до адаптивного карантину: чи урядовці будуть приймати такі зміни на черговому засідання Кабміну наступної середи, 10 січня, чи все ж буде проведено позачергове засідання.

Нагадаємо, що депутати Хмельницької міської та Хмельницької обласної рад вже приймали звернення до центральної влади, які стосуються дії карантину. Місцеві обранці у грудні та січні вимагали від уряду не лише відмовитися від запровадження локдауну, а й повернутися до адаптивного карантину. Завдяки цьому регіональні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій могли б визначати необхідні обмеження на місцях.

До теми: Симчишин просить Кабмін дозволити перевозити стоячих пасажирів у міському транспорті

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую