ye-logo.v1.2

Чи завищував тарифи «Хмельницькгаз Збут», досі з’ясовують в Антимонопольному комітеті

Суспільство 2928
Ольга Піщанська та Олег Федорчук розповіли про можливі зловживання монопольним становищем на ринку газу
Ольга Піщанська та Олег Федорчук розповіли про можливі зловживання монопольним становищем на ринку газу. Фото: автора

Антимонопольники також зазначають, що облгази не можуть вимагати від споживачів встановлювати лічильники конкретних компаній.

Сьогодні, 22 лютого, у Хмельницькому керівництво Антимонопольного комітету України та його місцевого територіального відділення провели пресконференцію, на якій розповіли про роботу цього державного органу. Зокрема, вони відповіли на питання преси щодо зловживання монопольним становищем у сфері постачання газу. Щоправда, цього разу антимонопольники здебільшого обмежилися загальною, не надто конкретизованою інформацією.

За словами голови Антимонопольного комітету України Ольги Піщанської, наразі в Україні діє ринок природного газу. Тому люди на власний розсуд можуть обирати собі постачальника блакитного палива. Проте на початку цього року сталося різке зростання тарифів. Це пов’язано з кількома чинниками. Наприклад, стрибком цін на світових ринках газу.

«Проте комітет проаналізував ситуацію на українському ринку й з’ясував, що деякі суб’єкти господарювання встановили занадто високі тарифи. Тому ми відкрили справи щодо цих компаній і продовжуємо досліджувати ситуацію. Коли за результатами розслідування будуть винесені рішення, зможемо детальніше обговорювати це питання», — зазначила Ольга Піщанська.

Як вже повідомляли у територіальному відділенні Антимонопольного комітету, фігурантом однієї з таких справ є ТОВ «Хмельницькгаз Збут». Попередньо його підозрюють у завищенні тарифів на блакитне паливо з листопада 2020 року до січня 2021-го. Також подібні справи були відкриті щодо ще трьох газопостачальних компаній зі сусідніх областей.

До теми: Змінилася ціна газу за січень: скільки платити мешканцям Хмельниччини

«Проаналізувавши встановлені цими компаніями ціни на природний газ для населення, ми виявили ознаки, які можуть свідчити про зловживання монопольним становищем. Тобто тарифи цих газзбутів були значно вищими, ніж у їх конкурентів на ринку. Наразі продовжуємо збирати необхідну інформацію, щоб далі зробити остаточні висновки», — розповів голова Південно-Західного територіального відділення Антимонопольного комітету Олег Федорчук.

Крім того, наприкінці грудня минулого року Антимонопольний комітет наклав штрафи на 18 облгазів країни (нині саме ці компанії займають транспортуванням газу — авт.). Серед них є АТ «Хмельницькгаз», який оштрафували на 16 мільйонів 64 тисячі 333 гривні. Однак ставити крапку у цій справі поки зарано.

Як пояснила Ольга Піщанська, оштрафовані у грудні облгази у минулому встановлювали необґрунтовані вимоги щодо вибору лічильника для побутових споживачів. Таким чином для окремих виробників лічильників надавалася антиконкурентна перевага.

До теми: Як змінити постачальника газу: хмельничанин ділиться досвідом

«Такі дії були визнані незаконними. Тому на порушників були накладені штрафи. Проте їх поки не сплачено, адже ця справа нині розглядається у суді», — зазначила Ольга Станіславівна.

За словами Олега Федорчука, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ще у 2017 році дала чітке роз’яснення щодо цього питання. Згідно з ним, компаніям не дозволяється запроваджувати власні обмеження, які стосуються вибору лічильника обліку газу.

«Впродовж минулого та цього років до територіального відділення не надійшло жодних скарг від громадян. Якщо ж споживач стикнеться з подібними необґрунтованими вимогами, йому варто звернутися до нас. Тоді буде проведено розслідування», — додав Олег Миколайович.

До теми: Тариф на доставку газу: що у нього входить і чи можливо забрати мережі у комунальну власність

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую