ye-logo.v1.2

Нові тарифи, підвищення пенсійного віку й карантин: що зміниться у квітні

Суспільство 7406
З 1 квітня на українців очікує низка змін
З 1 квітня на українців очікує низка змін. Фото: ілюстративне автора

Про зміни, які впродовж цього місяця очікують на українців і хмельничан зокрема.

Квітень принесе для громадян чергові зміни. Деякі з них важко назвати «приємними». Наприклад, з 1 квітня для жінок знову підвищився пенсійний вік, а тариф на блакитне паливо для побутових споживачів має повернутися до ринкового рівня. Щодо останнього є ймовірність, що через деякий час газопостачальні компанії запропонують своїм клієнтам річні пакети. І це лише частина квітневих змін… Детальніше про них — далі у матеріалі сайту «Є».

Тарифи на газ: повернення до ринкових правил

Вчора, 31 березня, завершився термін дії постанови Каміну, якою урядовці встановили граничну ціну відтак для побутових споживачів. Відтак з 1 квітня Україна повертається до відкритого ринку газу. Це означає, що газопостачальні компанії можуть підвищувати свої тарифи. Втім, поки що такою можливістю скористалися не всі гравці ринку.

Наприклад, для споживачів «Нафтогазу» вартість блакитного палива у квітні буде такою ж як у березні — 6,86 гривні за кубометр. Також цього місяця не зазнає змін тариф ТОВ «Хмельницькгаз Збут», який надалі становитиме 6,99 гривні за кубометр.

Натомість ціну газу підняло ДП «Шепетівкагаз». Якщо його клієнтам за спожитий у березні газ потрібно було сплачувати 6,99 гривні за кубометр, а за квітень — 8,16 гривні за кубометр. Тобто у квітні ДП «Шепетівкагаз» тариф зріс на 1 гривню 17 копійок за куб.

До речі, відповідно до вимог уряду «Нафтогаз» планує до початку травня підготувати для своїх клієнтів річний тариф. Схожі обіцянки дають і деякі інші газопостачальні компанії. Крім того, українці можуть змінити постачальника газу. Покрокову інструкцію кореспонденти сайту «Є» підготували у матеріалі: «Як змінити постачальника газу: хмельничанин ділиться досвідом».

Тариф на електроенергію та завершення опалювального сезону

Для населення ціна на електроенергію у квітні залишиться незмінною. Вона становить 1,68 гривні за кіловат-годину. Такий тариф наприкінці березня відповідною постановою затвердили члени Кабміну.

Крім того, невдовзі завершиться опалювальний сезон. Зазвичай централізоване теплопостачання вимикають у першій половині квітня, якщо впродовж трьох діб середньодобова температура не опускається нижче 8 градусів вище нуля/

Підвищення пенсійного віку, стажу та перерахування пенсій

За інформацією видання «BBC Україна», з 1 квітня для жінок буде підвищено пенсійний вік. Відповідно до реформи 2011 року таке підвищення є останнім. Як наслідок, громадянки, які народилися з 1 жовтня 1960 року до 31 березня 1961-го, ще могли виходити на пенсію у 59,5 років. Натомість народжені після 1 квітня 1961-го вже зможуть вийти на пенсію у 60 років. Таким чином пенсійний вік жінок та чоловік зрівнявся.

Крім того, щоб отримати пенсію за віком громадянин нині повинен мати не менше 28 років. У іншому разі — доведеться чекати досягнення 63 років. Проте розмір необхідного страхового стажу поступово зростатиме до 2027 року, поки не зупиниться на рівні 35 років.

«З 1 квітня також перерахують пенсію пенсіонерам, які працюють, і тим, кому пенсію призначили або перерахували до 1 квітня 2019 року. Йдеться про близько 2 мільйони пенсіонерів», — «BBC Україна».

Посилення карантину: чи загрожує Хмельниччині «червона» зона

Як розвиватися ситуація з поширенням коронавірусу впродовж квітня, спрогнозувати не просто. Через це важко сказати, у яких областях посилюватимуть і послаблюватимуть карантинні обмеження.

Наприклад, 31 березня заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук заявив, що 2 квітня на території краю може бути запроваджений «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки, а відповідно — жорсткі заборони. Він пояснив, що два дні поспіль був перевищений другий епідеміологічний показник. А саме — завантаженість ліжок з киснем. Якби така ситуація зберігалася й на ранок 1 квітня, то Хмельниччина б опинилася у «червоній» зоні.

Однак, переведення області у «червону» зону поки відтермінували. За останньою інформацією Міністерства охорони здоров’я, завантаженість ліжок з киснем впродовж 31 березня становить 64,4 відсотка (перевищення — понад 65 відсотків). Для порівняння, 29 березня завантаженість ліжок з киснем становила 65,8 відсотка, а 30 березня — 64,4 відсотка. Однак через зростання захворюваності на території Хмельниччини перевищення показників для переведення області у «червону» зону може статися впродовж наступного тижня. Проте це лише припущення.

Нові медичні гарантії

За інформацією пресслужби Національної служби здоров’я, з 1 квітня в Україні стартує нова Програма медичних гарантій. Серед її пріоритетів — охорона материнства і дитинства.

«Жінки тепер можуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність: у сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації. Окрім того, українки мають право на вибір гінеколога, який вестиме вагітність, та вибір пологового будинку, в якому народжувати. При цьому місце проживання чи прописки не має значення. Жодних благодійних внесків платити не потрібно», — зазначили у НСЗУ.

Весняний призов: скільки жителів краю має потрапити в армію

Весняний призов до війська стартує 1 квітня. Представники Хмельницького обласного військового комісаріату розповіли, що цього разу заплановано призвати 589 жителів області віком від 18 до 27 років. Зокрема, 255 подолян мають потрапити до лав Збройних Сил України, 200 — до лав Національної гвардії, 24 — до лав Державної служби спеціального транспорту та 110 — до лав Державної прикордонної служби.

Про зміни для майбутніх водіїв і «сезон тиші»

З 6 квітня охочі отримати водійські права складатимуть теоретичний іспит з правил дорожнього руху за оновленими білетами. Усі зміни будуть також внесені в онлайн-тренажер для перевірки своїх знань.

А з 1 квітня до 15 червня на території Хмельницької області діятиме «сезон тиші». Саме цей час є періодом масового розмноження диких тварин. Тому впродовж дії «сезону тиші» заборонено будь-які заходи, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою: полювання, проведення вибухових робіт, санітарних рубок лісу, використання моторних суден, проведення змагань на транспортних засобах… Порушникам загрожуватимуть штрафи.

Читайте також: Електронні паспорти прирівняли до паперових: що це означає та як голосували нардепи від Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую