ye-logo.v1.2

Найбільший прапор у Хмельницькому: чому перемогло підприємство, яке запропонувало вищу ціну

Суспільство 3620
На встановлення найбільшого на Хмельниччині прапора депутати виділили з обласного бюджету п
На встановлення найбільшого на Хмельниччині прапора депутати виділили з обласного бюджету п'ять мільйонів гривень. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Прапор України мають встановити до 30-річниці Незалежності.

Днями на порталі «Прозоро» відбувся тендер на встановлення найбільшого в області Прапора України. Він має замайоріти у Хмельницькому на території дендропарку «Поділля» до 30-ї річниці Незалежності. На це з обласного бюджету мають витрати понад чотири з половиною мільйони гривень. Саме таку вартість запропонував переможець тендеру — хмельницьке приватне підприємство «Вектор-М». Воно здобуло перемогу попри те, що його пропозиція була дещо вищою, ніж у єдиного конкурента.

Найперше нагадаємо, що на встановлення найбільшого на Хмельниччині синьо-жовтого стяга обласна рада на початку квітня виділила п’ять мільйонів гривень. Однак в оголошеному тендері очікувану вартість запланованих робіт оцінили дещо менше — у 4 мільйони 524 тисячі 999 гривень.

Нині вже відомо, хто може встановлювати найбільший в області Прапор України. Кажемо «може», бо хоч вже визначено переможця тендеру, але станом на 8 червня ще не опубліковано підписаний з ним договір. Наразі державне підприємство «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» повідомило про цей намір.

Запропонував вищу ціну: як «Вектор-М» зміг перемогти на тендері

Участь у тендері взяло дві компанії, зареєстровані у Хмельницькому: товариство з обмеженою відповідальністю «Галеон» і приватне підприємство «Вектор-М». Остаточні пропозиції обох не надто сильно відрізнялися від очікуваної вартості робіт. ТОВ «Галеон» запропонувало найнижчу ціну 4 мільйони 499 тисяч 569 гривень і 75 копійок. Одна це не допомогло йому здобути перемогу. Її отримало ПП «Вектор-М», чия остаточна пропозиція була на 24 тисячі 306 гривень і 97 копійок вищою, ніж у єдиного конкурента. Як так сталося?

Насправді ПП «Вектор-М» отримав перевагу завдяки приведеній ціні. Вона нижча на 628 тисяч 104 гривні, ніж у ТОВ «Галеон».

За інформацією «Prozorro TV», приведену ціну система «Прозоро» розраховує автоматично. Для цього ціна пропозиції ділиться на коефіцієнт корекції, який визначається неціновими критеріями, тобто додатковими умовами. Ними може бути, наприклад, гарантійний термін. У цьому ж випадку ними стали обсяг виконаних на об’єктах будівництва будівельно-монтажних робіт і наявність кваліфікованих працівників.

Таким чином в оприлюдненому протоколі засідання тендерного комітету вказано, що пропозиція ПП «Вектор-М» визнана «найбільш економічно вигідною».

Що відомо про «Вектор-М»?

За інформацією ресурсу «YouControl», це приватне підприємство зареєстроване у Хмельницькому на вулиці Свободи, 6А. Воно спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових будівель. А його статутний капітал складає одну тисячу гривень.

Власником ПП «Вектор-М» вказаний Куриляк Віктор Михайлович. Він також є співзасновником житлово-будівельного кооперативу «Затишок 2019».

Востаннє ПП «Вектор-М» на відносно значних тендерах здобувало перемоги у 2020 році. Серед них: реконструкція відділення невідкладної медичної допомоги Дунаєвецької центральної районної лікарні (понад 12 мільйонів 781 тисяча гривень).

До речі, восени 2012 року ПП «Вектор-М» розпочало зведення легкоатлетичного комплексу на хмельницькому стадіоні «Поділля».

Що має зробити підрядник?

Згідно з тендерною документацією, висота флагштока найбільшого в області синьо-жовтого прапора має становити 50 метрів, а вага — понад сім тонн. Ширина й довжина полотна стяга сягне 10 і 15 метрів. Цей Прапор України підсвічуватиметься. Тому підрядник має підвести електромережу, встановити вісім світильників, лічильники та блискавкозахист.

Також він має подбати про благоустрій навколишньої території. Зокрема, встановити 24 лавки та висадити 96 кущів троянд.

Читайте також: Випробувано на собі: як користуватися електронними та разовими квитками у хмельницьких тролейбусах

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую