ye-logo.v1.2

«Сучасне рабство існує»: у Хмельницькому влаштували мовчазну ходу проти торгівлі людьми

Суспільство 2951
"Хода за свободу" відбулася сьогодні вранці у різних містах України
"Хода за свободу" відбулася сьогодні вранці у різних містах України. Фото: автора

Хмельничани в чорному вийшли на тиху акцію.

Сьогодні вранці, 18 жовтня, кілька десятків хмельничан одяглися в чорне та з чорними парасольками у руках зібралися разом на майдані Незалежності, щоб влаштувати «ходу за свободу». Подібні акції відбуваються нині у різних містах України й покликані привернути увагу суспільства до проблеми торгівлі людьми.

Учасники події пройшли мовчазною ходою центральною площею та вулицями міста. З собою мали інформативні матеріали, які потім роздали хмельничанам. У брошурах – інформація про те, як убезпечити себе від ситуації потрапляння в рабство.

Як наголошує президентка благодійного фонду «Ксена» Оксана Устинова, жертвою торгівлі людьми може стати будь-яка людина, незалежно від статі, віку чи освіти.

«За статистикою Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності України 260 тисяч українців стали жертвами від злочину торгівлі людьми. Понад 90% постраждалих мають технічну або вищу освіту, 74% постраждалих в Україні – чоловіки. Вони сьогодні найбільше експлуатуються в примусовій праці, - говорить вона. - Молодь виїжджає не тільки закордон, але й в Україні переїжджає для того, щоб змінити своє життя на краще. Однак часто потрапляє в ситуацію експлуатації. Коли їхня праця не оплачується, відбираються документи, коли люди працюють на обмеженій території, коли людина немає волі пересуватися і робити те, що вона хоче».

Хмельничанам влаштували просвітницьку акцію.

На Хмельниччині жертвами стають переважно люди, які постраждали від трудової експлуатації. Проте є й випадки торгівлі людьми: коли батьки продавали своїх дітей з метою жебрацтва, або продаж дитини від однієї людини іншій. Також був випадок продажу дитини з метою сексуальної експлуатації.

«Близько 30% виявлених випадків торгівлі людьми зафіксовані всередині України. Інші закордоном: переважно Російська Федерація, Польща, Чехія, Німеччина, - додає Оксана Устинова. - На території нашої області працює багато несанкціонованих агенцій з працевлаштування. Вони не мають ліцензій, тому не несуть ніякої відповідальності за подальшу долю клієнтів. Вони надають лише інформативно-консультативні послуги».

Найбільше звернень від постраждалих – жертв трудової експлуатації.

Хмельничанам роздали буклети з правилами, як не стати жертвою експлуатації.

Довідково: 18 жовтня 2007 року цей день був проголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. У Хмельницькому ця акція проходить всьоме. Вона відбувалася щороку, окрім 2020. Ініціатори акції – міжнародна організація «А21» за підтримки ОБСЄ, Міжнародної організації з міграції. Організатори в Хмельницькому – представники державних структур і неурядових організацій, які надають допомогу постраждалим, зокрема, благодійний фонд «Ксена».

Додамо, раніше сайт «Є» писав про основні правила, які варто знати, аби не стати жертвою торгівлі людьми. Отож. Фахівці рекомендують:

  • завжди залишайте рідним інформацію про себе: куди, з ким та до кого ви їдете;
  • залишайте копії своїх документів, договорів, які ви уклали з роботодавцями. Також зробіть копії ваших документів на хмарному сервері. У випадку, якщо у вас відберуть документи, ви зможете засвідчити свою особу у правоохоронних органах чи консульстві. Це полегшить роботу органів, щоб надати вам допомогу;
  • домовтеся про кодове слово зі своїми рідними. Бувають випадки, коли людей утримують на закритій території, а телефонувати рідним дозволяють лише у визначений час та під наглядом. Кодове слово допоможе повідомити близькій людині, що ви у небезпеці. Однак воно не має виходити з контексту звичайного побутового мовлення;
  • Якщо ви не маєте засобів для існування, у вас відібрали документи, телефон та гроші, ідіть в найближчий храм. Релігійні організації включені в всесвітню мережу допомоги постраждалим від торгівлі людьми. Як правило, священники будь-якої конфесії знають про таку проблему. Вони нададуть прихисток і спрямують до потрібних інституцій.

Якщо ви стали жертвою торгівлі людьми, або маєте питання стосовно цієї теми, можете звернутися за номерами:

  • 097 565 8074 (Центр соціально-психологічної допомоги у Хмельницькій області);
  • 0 800 505 501 (Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів - безкоштовно зі стаціонарних телефонів);
  •  527 (Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів - безкоштовно з мобільних телефонів);
  • 067 223 4185 (БФ «Ксена»).

Подібні акції організовують щорічно.

Нині вони прийшли у близько 50 країн світу.

Чорна парасолька - символ захисту і спосіб привернення уваги.

До акції долучилися представники поліції.

Учасники події пройшли центром Хмельницького.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую