Гаряча тема:
- Війна
«Сучасне рабство існує»: у Хмельницькому влаштували мовчазну ходу проти торгівлі людьми
Хмельничани в чорному вийшли на тиху акцію.
Сьогодні вранці, 18 жовтня, кілька десятків хмельничан одяглися в чорне та з чорними парасольками у руках зібралися разом на майдані Незалежності, щоб влаштувати «ходу за свободу». Подібні акції відбуваються нині у різних містах України й покликані привернути увагу суспільства до проблеми торгівлі людьми.
Учасники події пройшли мовчазною ходою центральною площею та вулицями міста. З собою мали інформативні матеріали, які потім роздали хмельничанам. У брошурах – інформація про те, як убезпечити себе від ситуації потрапляння в рабство.
Як наголошує президентка благодійного фонду «Ксена» Оксана Устинова, жертвою торгівлі людьми може стати будь-яка людина, незалежно від статі, віку чи освіти.
«За статистикою Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності України 260 тисяч українців стали жертвами від злочину торгівлі людьми. Понад 90% постраждалих мають технічну або вищу освіту, 74% постраждалих в Україні – чоловіки. Вони сьогодні найбільше експлуатуються в примусовій праці, - говорить вона. - Молодь виїжджає не тільки закордон, але й в Україні переїжджає для того, щоб змінити своє життя на краще. Однак часто потрапляє в ситуацію експлуатації. Коли їхня праця не оплачується, відбираються документи, коли люди працюють на обмеженій території, коли людина немає волі пересуватися і робити те, що вона хоче».
Хмельничанам влаштували просвітницьку акцію.
На Хмельниччині жертвами стають переважно люди, які постраждали від трудової експлуатації. Проте є й випадки торгівлі людьми: коли батьки продавали своїх дітей з метою жебрацтва, або продаж дитини від однієї людини іншій. Також був випадок продажу дитини з метою сексуальної експлуатації.
«Близько 30% виявлених випадків торгівлі людьми зафіксовані всередині України. Інші закордоном: переважно Російська Федерація, Польща, Чехія, Німеччина, - додає Оксана Устинова. - На території нашої області працює багато несанкціонованих агенцій з працевлаштування. Вони не мають ліцензій, тому не несуть ніякої відповідальності за подальшу долю клієнтів. Вони надають лише інформативно-консультативні послуги».
Найбільше звернень від постраждалих – жертв трудової експлуатації.
Хмельничанам роздали буклети з правилами, як не стати жертвою експлуатації.
Довідково: 18 жовтня 2007 року цей день був проголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. У Хмельницькому ця акція проходить всьоме. Вона відбувалася щороку, окрім 2020. Ініціатори акції – міжнародна організація «А21» за підтримки ОБСЄ, Міжнародної організації з міграції. Організатори в Хмельницькому – представники державних структур і неурядових організацій, які надають допомогу постраждалим, зокрема, благодійний фонд «Ксена».
Додамо, раніше сайт «Є» писав про основні правила, які варто знати, аби не стати жертвою торгівлі людьми. Отож. Фахівці рекомендують:
- завжди залишайте рідним інформацію про себе: куди, з ким та до кого ви їдете;
- залишайте копії своїх документів, договорів, які ви уклали з роботодавцями. Також зробіть копії ваших документів на хмарному сервері. У випадку, якщо у вас відберуть документи, ви зможете засвідчити свою особу у правоохоронних органах чи консульстві. Це полегшить роботу органів, щоб надати вам допомогу;
- домовтеся про кодове слово зі своїми рідними. Бувають випадки, коли людей утримують на закритій території, а телефонувати рідним дозволяють лише у визначений час та під наглядом. Кодове слово допоможе повідомити близькій людині, що ви у небезпеці. Однак воно не має виходити з контексту звичайного побутового мовлення;
- Якщо ви не маєте засобів для існування, у вас відібрали документи, телефон та гроші, ідіть в найближчий храм. Релігійні організації включені в всесвітню мережу допомоги постраждалим від торгівлі людьми. Як правило, священники будь-якої конфесії знають про таку проблему. Вони нададуть прихисток і спрямують до потрібних інституцій.
Якщо ви стали жертвою торгівлі людьми, або маєте питання стосовно цієї теми, можете звернутися за номерами:
- 097 565 8074 (Центр соціально-психологічної допомоги у Хмельницькій області);
- 0 800 505 501 (Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів - безкоштовно зі стаціонарних телефонів);
- 527 (Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів - безкоштовно з мобільних телефонів);
- 067 223 4185 (БФ «Ксена»).
Подібні акції організовують щорічно.
Нині вони прийшли у близько 50 країн світу.
Чорна парасолька - символ захисту і спосіб привернення уваги.
До акції долучилися представники поліції.
Учасники події пройшли центром Хмельницького.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: