ye-logo.v1.2

Тисяча гривень за вакцинацію, трагічна пожежа та втрата на сході — підсумки тижня

Суспільство 3301
Нова вбиральня у хмельницькому парку Чекмана стала своєрідним артоб
Нова вбиральня у хмельницькому парку Чекмана стала своєрідним артоб'єктом. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Про наближення зимових свят цього тижня хмельничанам нагадала новорічна ялинка. Днями її розпочали встановлювати місцеві комунальники. Однак запам’ятався тиждень іншими подіями, іноді трагічними. Так, громом серед ясного неба стала новина зі села Медисівка Теофіпольської громади. Там пожежа забрала життя чотирьох дітей. Не менш резонансною новиною стала так звана «Вовина тисяча» для вакцинованих українців. Загалом різноманітних подій було чимало: обласна рада продавала комунальне майно, у Хмельницькому відкрили дзеркальний туалет, а у Красилові — спортивно-реабілітаційний центр…

Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

«Вовина тисяча» й порушення карантину

У понеділок, 15 листопада, Володимир Зеленський анонсував новий спосіб заохотити українців щеплюватися від коронавірусу. Громадянин, який пройшов повний курс вакцинації отримає тисячу гривень. Її нараховуватимуть на віртуальні платіжні картки через портал державних послуг «Дія». Щоправда, витрати ці кошти люди зможуть лише на придбання квитків у кінотеатри, театри й на концерти, на заняття спортом у фітнес-центрах і подорожі Україною залізницею чи літаком. Програма запрацює з 19 грудня цього року й діятиме до кінця наступного.

Поки що невідомо, як «Вовину тисячу» зможуть отримати вакциновані люди поважного віку, які не мають смартфонів, і на що вони її зможуть витратити у сільській місцевості. Фото: один з мемів у фейсбуці

Поки що невідомо, як «Вовину тисячу» зможуть отримати вакциновані люди поважного віку, які не мають смартфонів, і на що вони її зможуть витратити у сільській місцевості. Фото: один з мемів у фейсбуці

Для її реалізації цьогоріч з державної скарбниці заплановано виділити три мільярди гривень. Відповідні зміни до закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» 18 листопада у першому читані прийняла Верховна Рада. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль додав, що ще три мільярди закладуть на початку 2022-го.

Президентську ініціативу люди сприйняли по різному й вже охрестили «Вовиною тисячею»: за аналогією до «Юліїної тисячі» (програма уряду Юлії Тимошенко щодо виплат вкладникам «Ощадбанку» Радянського Союзу). Найбільше іронії можна було побачити у соціальних мережах, адже деякі користувачі почали створювати різноманітні жартівливі меми. А кореспонденти сайту «Є» поцікавилися думкою хмельничан і провели тематичне відеоопитування. 

На «Вовину тисячу» відреагували навіть шахраї. Пресслужба «Приват Банку» попередила про нову схему видурювання грошей. За її інформацією, деякі клієнти банку отримали на месенджери або електронну пошту повідомлення про «доступні виплати за вакцинацію на кілька тисяч гривень». У них зловмисники пропонують людям перейти за посиланням на фальшиву сторінку сайту й ввести особисті дані та реквізити банківських карток.

Загалом впродовж цього тижня Володимир Зеленський досить часто з’являвся у стрічці новин. Зокрема, очільник держави відзначив низку жителів Хмельниччини. Спершу призначив стипендії трьом місцевим митцям: довічну головному художникові театру імені Михайла Старицького Олександру Долоянцу та дворічні письменнику Павлу Гірнику й фотохудожнику Сергію Аніськову. Президентські стипендії впродовж року також отримуватимуть троє школярок і двоє студенток з Хмельницької області.

Хмельницький міськрайонний суд оштрафував усіх учасників торішнього кавування, крім Володимира Зеленського. Фото: Офісу президента України

Хмельницький міськрайонний суд оштрафував усіх учасників торішнього кавування, крім Володимира Зеленського. Фото: Офісу президента України

Крім того, цього тижня з’явилася інформація, що Конституційний Суд України продовжує розглядати питання, чи можна притягнути президента до адміністративної відповідальності. Однак поки не відомо, коли він поставить крапку в цій справі. Йдеться про порушення правил карантину за участю Володимира Зеленського, яке трапилося у червні минулого року під час його візиту в Хмельницький. Міськрайонний суд призначив по 17 тисяч гривень штрафу власнику кав’ярні та усім учасникам кавування, крім президента. Бо поки що не ясно, чи його недоторканність поширюється й на справи про адміністративні правопорушення.

Пожежа, яка забрала життя чотирьох дітей, й трагічні новини зі сходу

Впродовж 17 листопада на Хмельниччині трапилося дві пожежі, внаслідок яких загинули люди. Тоді за 2-у ночі під час гасіння будинку в селі Киселівка Кам’янець-Подільського району рятувальники знайшли тіла двох чоловіків 1960 та 1988 років народження. Ймовірною причиною займання вогнеборці назвали необережність під час куріння.

Ще жахливіша пожежа сталася ввечері того ж дня у селі Медисівка Теофіпольської громади. Вона забрала життя чотирьох дітей: 2-річного й 5-річного хлопчиків і 6-річної та 7-річної дівчаток. Під час брифінгу начальник Головного управління з Надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області Едуард Братко повідомив, що пожежу спричинило пічне опалення. Саме з неї полум’я поширилося на кімнату, де спали діти. Коли вогнеборці прибули на виклик, займання загасили господарі будинку.

А голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій, переказуючи слова старости Медисівки, розповів, що родина була благополучною та не перебувала у складних життєвих обставинах. Вона переїхала до села два роки тому, де батько працював на вирубці лісу, а мати доглядала дітей. Старші малюки відвідували дитячий садочок. 

Натомість начальник Головного управління Нацполіції у Хмельницькій області Руслан Герасимчук додав, що того вечора батько повернувся додому з роботи напідпитку: «Родина повечеряла та пішла дивитися телевізор. В іншій кімнаті діти спали у своїх ліжечках. Саме там була грубка, з якої й поширився вогонь. Дружина каже, що задрімала. Її розбудив чоловік, який прокинувся від запаху диму, коли у кімнаті, де спали діти, вже була пожежа. Чоловік почав виносити дітей на вулицю та надавати їм першу допомогу, батьки повідомили лікарів «швидкої».

На жаль, на цьому трагічні новини не завершується. У п’ятницю, 19 листопада, у зоні проведення Операції об’єднаних сил загинув 33-річний хмельничанин Уберт Мрачковський. Його життя обірвала ворожа куля. Герой захищав Україну в лавах 8-го полку спеціального призначення у складі Сил спеціальних операцій Збройних сил України.

Від дзеркального туалету до приватизації історичної пам’ятки

На Хмельниччину 13 листопада з робочим візитом завітав міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. Зокрема, урядовець побував на відкритті спортивно-реабілітаційний центру в Красилові, який добудовували в межах президентської програми «Велике будівництво». Його спорудження стартувало ще у 2017 році й загалом коштувало приблизно 52 мільйони гривень. У закладі є великий і малий басейни, зали для групових занять із дзюдо та фітнесу, чотири роздягальні та душові, тренерські кімнати… Крім того, спортивно-реабілітаційний центр пристосований під потреби маломобільних груп населення.

У хмельницькому парку імені Михайла Чекмана 17 листопада запрацювала нова вбиральня. Її головною особливістю є оздоблення зовнішнього фасаду — він повністю дзеркальний. За словами заступника міського голови Василя Новачка, такий туалет не псуватиме загальний вигляд парку, а гармонійно у нього вливатиметься. Крім того, він має вандалостійкі стіни. Вбиральня буде безплатною. Доглядатимуть за нею працівники «Парків і скверів», для яких скляна поверхня туалету стане додатковим випробуванням: фасади постійно треба буде мити, щоб вони мали охайний вигляд.

Під приватизацію потрапив будинок на вулиці Проскурівській, 79, який має статус історичної пам’ятки. Фото: з архіву редакції

Під приватизацію потрапив будинок на вулиці Проскурівській, 79, який має статус історичної пам’ятки. Фото: з архіву редакції

Облрада провела чергові аукціони з продажу комунального майна. Обидва об’єкти, виставлені на приватизацію, розташовані у Хмельницькому. На першому аукціоні 17 листопада продавали будівлю денного стаціонару обласного медичного центру психічного здоров’я (колишній психоневрологічний диспансер) на вулиці Кам’янецькій, 76/1. За комунальне майно змагалося вісім учасників. Стартова ціна становила 989 тисяч 62 гривень і 38 копійок. Перемогла співзасновниця юридичної компанії «Лекс Тайм», хмельничанка Тетяна Стасишина, яка запропонувала за будівлю 11 мільйонів 500 тисяч гривень.

А 19 липня пройшов аукціон з приватизації будинку на вулиці Проскурівській, 79, у якому понад пів століття діяло музичне училище. Хмельницька облрада спершу планувала розмістити там краєзнавчий музей, але зрештою передумала й виставила на продаж. Хоча будівля потребує досить коштовного капітального ремонту та має статус історичної пам’ятки, охочих її приватизувати теж не бракувало. При стартовій ціні у понад 8 мільйонів гривень жоден з учасників не запропонував менше як 20 мільйонів. Зрештою перемогу здобуло товариство з обмеженою «Проскурівінвестмент», яке належить місцевому колекціонеру Олександру Чернову. Компанія запропонувала за будинок 25 мільйонів 600 тисяч 100 гривень.

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую