ye-logo.v1.2

Маловідомий Дністер

Суспільство 8641
Фото: автора

Село Ленківці - переваги і недоліки відпочинку дикуном

Хтось полюбляє цілий день засмагати на пляжі чи лежати в затінку у гамаку. Інші надають перевагу активному відпочинку. Відпочинок на Дністрі, швидше, для останніх. Хоча, безумовно, на турбазі є усі блага цивілізації. Включаючи душ і кондиціонер. Про місце знаходження туристичних баз можна без проблем дізнатися в Інтернеті. Ціни відповідно різняться. Однак мова піде про відпочинок «дикуном».
Насправді, місць, де можна розкласти намети, на березі Дністра не так вже й багато. Причина досить проста: рельєф. Круті схили, котрі іноді переходять у вертикальні скелі аж ніяк не дають можливості комфортно розміститися. А там, де пагорби відкривають доступ до дзеркала річки, або село, або доведеться терпіти галасливих сусідів. А засмічена територія навряд чи налаштує на приємний відпочинок. Щоправда, на Дністрі є місця, майже не зачеплені цивілізацією. Однак туди можна потрапити хіба що за допомогою катера.
Переправа на поромі приносить неабияке задоволення
Є місця, до котрих можна дістатися сушею. Про них знають одиниці, тому вони майже не користуються попитом, однак у красі не поступаються іншим дністровським краєвидам. Одним з таких чудових куточків є гора неподалік села Ленківці Чернівецької області. Всього в 12 кілометрах від кордону з Хмельниччиною. Дістатися туди не так вже і складно. Квиток з обласного центру до Кам'янця-Подільського коштує від 32 до 37 гривень. Автобус з автовокзалу №1 відходить через кожні 30 хвилин. Далі можна діставатися двома способами. З Кам'янець-Подільського автобус до села Устя відходить о 6.00; 7.50; 11.00; 13.25 та 17.30. З Устя пересідаємо на паром, котрий працює щоденно з 6.00 до 20.00 з інтервалом кожні дві години. За паром дорослому доведеться викласти 5 гривень (діти безкоштовно). За легкове авто мусите сплатити 30 гривень (плата включає перевезення водія). А далі 12 кілометрів роздовбаними дорогами. Водіям, котрі хоч трішечки жаліють своє авто, порадив би їхати ґрунтовками (звісно не після дощу), оскільки від асфальту тут залишилися самі ями. А якщо і є якась ділянка дороги, де можна розігнатися до 60 км на годину, то лише для того, аби різко загальмувати і «вклонитися» черговій ямі. Пішому туристу доведеться самому подолати десятки кілометрів, або дістатися попуткою. Є набагато простіший спосіб дістатися до села Ленківці. У Кам'янці-Подільському сісти на електричку, і менш ніж за десять гривень прибути на місце. Але тоді ви не подолаєте Дністер поромом, а звідти відкриваються чудові краєвиди.
Дорога пролягає в кількох сантиметрах від урвища
Отож, так чи інакше, ви в Ленківцях. Залізнична станція у кількох сотнях метрів від села. Бажано на місці розпитати, як потрапити на «Маринку», кінцеву ціль нашої подорожі. По прямій туди не більше 2 кілометрів. Аби доїхати автівкою (у центрі села біля автостанції ліворуч, нікуди не звертаючи, виїдете за населений пункт, повертаєте ліворуч і 5 км полем. Для орієнтиру, по праву руку - соєве поле), доведеться робити коло у 8 км. Для тих, хто надумає подорожувати авто, одне попередження. На самий край гори «Маринка» можна дістатися єдиною дорогою, котра кілька десятків метрів проходить над краєм урвища, від котрого колеса вашого авто відділяють якісь сантиметри. Тому, висадивши пасажирів, на першій передачі виїжджаєш нагору. Іноді колеса буксують на камінцях, лише додаючи у кров адреналіну. Очі автоматично поглядають вниз. Крутий спуск у кілька сотень метрів, на котрий потрібно лізти, ледь не тримаючись руками за кущі, не дає змоги розслабитися. Та кілька секунд, і все закінчується. Як винагорода, перед вами постає чудовий краєвид Дністра. Знизу гору обтікають дві затоки. Для любителів рибалки це просто земля обітована. Сам величний Дністер розкинувся у кількох сотнях метрів попереду.
Вогнище будуйте з каміння
Намети можна розгорнути як на самій горі, так трохи нижче. Майже посередині гори є невелика рівнина. Тут певною мірою потрібно йти на компроміс. Якщо ви розіб'єте табір нагорі, доведеться щоразу спускатися по дрова до самого підніжжя. А навіть на підйом без багажу потрібно затратити чимало часу і сил. З іншого боку, найближча криничка знаходиться у 4 кілометрах від гори, десь в кілометрі від села (про криничку потрібно розпитати у місцевих). Розклавши табір посередині, щоразу доведеться підніматися по воду (на десять чоловік ми витрачали 50 літрів в день - прим. автора). Щоправда, три роки тому ми кип'ятили воду з Дністра. Однак подібні експерименти не підходять для відпочиваючих з дітьми. Та є певні хитрощі, котрі зекономлять ваш час і зусилля. По-перше, намагайтеся взяти з собою якнайбільший запас води. Найкраще підійдуть 20-літрові бутлі, в котрих розвозять питну воду. Непоганою ємністю є 6-літрові каністри. Однак без автівки буде досить проблематично зробити 8-кілометровий марш. Ще однією проблемою є дрова. Щоправда неподалік є ліс. Однак продертися туди крізь колючі кущі досить проблематично. Та й зрізати товсті, хоч і сухі гілки не так вже і легко. Натомість чимало ломак лежить повздовж берега. Їх легко збирати, а головне вони сухі. Аби зекономити на паливі, з каміння необхідно викласти вогнище. Подібного будматеріалу на березі вдосталь. По-перше, вогонь не буде роздувати полум'я в різні боки. А головне, каміння тримає температуру. Для подібного вогнища необхідна решітка. Якщо все правильно побудувати, сухий хмих вкупі з камінним вогнищем даватиме чудові результати. 10-літрова каструля води закипала у нас хвилин за 15.
Основні вимоги до аптечки
Поради, хто їде на відпочинок вперше. Найбільше це стосується жінок. Не беріть багато речей. Навіть якщо є діти. Дві пари взуття (одні з них - шльопанці), комплект теплого одягу (бажано куртка яка не промокає), і кілька футболок. А ось на що необхідно звернути увагу, так це на аптечку. Жаропонижуючі, ліки від розладу шлунку і захист від опіків обов'язкові. Гора вкрита колючими кущами, тож дрібні порізи вам забезпечені. Є ще один малоприємний факт. У дністровській воді рани погано гояться. Тож антисептичні препарати також необхідні.
Отож, якщо вас не лякають подібні проблеми, насолоджуйтеся відпочинком. І чудовий краєвид, рибалка та віддаленість від цивілізації вам забезпечені.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую