ye-logo.v1.2

Як російська пропаганда атакує союзників України: фейки тижня

Суспільство 3676
За останній тиждень за допомогою фейків окупант намагався посіяти сумніви у доброзичливих намірах західних країн, які допомагають Україні
За останній тиждень за допомогою фейків окупант намагався посіяти сумніви у доброзичливих намірах західних країн, які допомагають Україні. Фото: малюнок Олекся Кустовського

Окупанти поширюють маніпуляції про ленд-ліз та створюють фейкові телеграм-боти.

Кремлівська фабрика фейків продовжує активно працювати. За останній тиждень за допомогою фейків окупант намагався посіяти сумніви у доброзичливих намірах західних країн, які допомагають Україні.

Цього тижня голова російської розвідки Сергій Наришкін заявив, що начебто має дані про плани Вашингтона і Варшави встановити "військово-політичний контроль Польщі" над її нібито "історичними володіннями" в Україні.

Цей фейк активно поширювали російські державні ЗМІ, а також меседж просувався у соціальних мережах.

Фейки про захоплення України Польщею

За теорією, яку просуває російська розвідка, Польща нібито хоче ввести свої війська у західні області України під гаслом "захисту від російської агресії". Розмови про мандат цієї місії Польща нібито веде з адміністрацією Байдена.
Польський контингент начебто хочуть розмістити в частинах України з мінімальною загрозою безпосереднього зіткнення з російськими військовими, а до завдань польської місії має увійти "поступове перехоплення у нацгвардії України контролю над розташованими там стратегічними об'єктами".

Крім того, заявляє розвідка держави-агресора, польські спецслужби нібито вже ведуть пошук "договороспроможних" представників української еліти для формування "орієнтованої на Варшаву "демократичної" противаги націоналістам".
Після того, як польські сили закріпляться на заході України, за сценарієм розвідки рф має відбутись розкол України, за якого "Варшава по суті отримає під керування території, на які увійдуть польські миротворці".

В деяких випадках цей фейк у соціальних мережах супроводжується інформацією про візит дружини президента Республіки Польща Агати Корнгаузер-Дуда до Хмельницької області.

Нагадаємо, що подібні фейки створюються з метою погіршити відносини між Україною та країнами, які нам допомагають протистояти російським окупантам.

За інформацією “Детектор Медіа”, президент України Володимир Зеленський сказав, що не реагує на фейки від російських політиків.

Він переконаний: російські фейки є спробою посварити Україну із союзниками у Європі.

«Це спрямовано на те, щоб була дестабілізація. Щоб Європейський Союз або країни Східної Європи були роз’єднані. Щоб не було отієї міцності. Міцність проявляється у допомозі зброєю, у гуманітарній допомозі, в прийнятті біженців. Сьогодні це санкційна допомога, коли ми об’єднані в тому, щоби бити, давати відсіч у всьому тому, що коїть Росія», — додав президент.

Під час пресконференції Володимир Зеленський подякував польському народу та президенту країни Анджею Дуді за підтримку України, гостинність і надання допомоги без зволікань.

Фейки про ленд-ліз

Центр протидії дезінформації при РНБО України застерігає: після схвалення Конгресом США ленд-лізу для України пропагандисти рф почали створювати фейки щодо цього.

Ось такий меседж просувають: «За ленд-ліз розплачуватимуться багато майбутніх поколінь громадян України». Насправді, загалом борги можуть виникнути лише у разі, якщо після війни з рф Україна захоче залишити військове обладнання, отримане за рахунок ленд-лізу. При цьому все знищене та втрачене під час бойових дій обладнання списується.

Ще один меседж, який російська пропаганда використовує для маніпуляцій: «Законопроект про ленд-ліз зареєстрували ще у січні. Це означає, що у Вашингтоні чудово знали про скорий початок війни і повною мірою готувалися до цього».

Нагадаємо, що сенатори представили проєкт про постачання Україні зброї за ленд-лізом на початку січня. Однак, збір підписів сенаторів, що був розпочатий 19 січня 2022 року, закінчився лише 24 березня 2022 року. І тільки після цього його було передано на розгляд Комітету Сенату з міжнародних відносин. Водночас, представлення проєкту в Сенаті абсолютно не гарантує його ухвалення.

Крім того, США активно ділилися з Україною інформацією, щодо ймовірного російського вторгнення ще на початку грудня 2021 року.

Фейкові чат-боти

Також варто нагадати, що під час використання телеграм-ботів потрібно точно вказувати назву.

Як повідомляє Національна поліція України, у телеграмі створили фейковий чат-бот кіберполіції — "Народний месник". У відомстві пояснюють, що через справжній бот можна повідомити про місцезнаходження російської техніки або залишені мітки. Загалом українці надіслали в бот понад 47 тисяч повідомлень. "Через такі результати у загарбників "підгорає", тому вони й створюють фейкові боти Нацполіції. Так вони намагаються хоч якось мінімізувати втрати та отримати ваші повідомлення замість українських правоохоронців. Будьте пильними та не дайте оркам жодного шансу ввести вас в оману. Повідомляйте про дії загарбників лише через офіційні ресурси", — сказали правоохоронці.

Як пише MediaSapiens, у поліції закликали звертати увагу на посилання, адже будь-яка відмінність може свідчити, що бот або канал є фейковим.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую