ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Церква, у якій за переказами вінчався композитор Леонтович, перейшла до ПЦУ

Суспільство 9106
У цій церкві, переказують, відбулося таїнство вінчання Миколи Леонтовича та Клавдії Жовткевич
У цій церкві, переказують, відбулося таїнство вінчання Миколи Леонтовича та Клавдії Жовткевич. Фото: з архіву

Наразі парафію офіційно прийняли до Хмельницької єпархії ПЦУ.

У храмі святих апостолів Петра і Павла, що в селі Підлісці на Ізяславщині, провели молебень за Україну. Нещодавно церковна громада прийняла рішення вийти з підпорядкування російської православної церкви та долучитися до Помісної православної церкви України. Наразі ж парафію офіційно прийняли до Хмельницької єпархії ПЦУ. Про це повідомляє благочинний Ізяславського округу Православної церкви України Володимир Ковальчук.

До слова, саме в Підлісцях, за однією з версій, композитор Микола Леонтович, автор відомого на увесь світ «Щедрика», вперше почув щедрівку, яка завдяки йому стала справжнім символом Різдва. Звідси родом була дружина Леонтовича – Клавдія Жовткевич.

Церква, якій понад сотня років, розташована у самісінькому центрі села. За місцевими переказами, саме тут, у місцевому храмі був священиком батько Клавдії – Ферапонт. І в цій церкві й відбулося таїнство вінчання Миколи Леонтовича та Клавдії Жовткевич.

До того, як у селі звели кам'яний храм, на цьому місці стояла стара дерев’яна церква Параскеви. За однією з версій, храм згорів і селяни звели новий. На території також є могила священика. Цілком ймовірно, що тут похований батько Клавдії Жовткевич.

Читайте також: Дві громади Олешинського старостату підтримали перехід до ПЦУ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую