ye-logo.v1.2

Останнім часом почастішали крадіжки у сільській місцевості

Суспільство 2875
Фото: Хмельницький міський відділ ДРАЦС

Як правило, зловмисники виносять металобрухт та продукти харчування

Село Чапля на Летичівщині розташоване в 12 кілометрах від районного центру. Село лежить осторонь від магістралей. Тут не діє жодне сільгосппідприємство, тож людям ніде знайти роботу. На кілька сотень населення, вісімдесят відсотків якого є пенсіонери, всього кілька молодих людей. І чи не єдиною розвагою для них є алкоголь. А там, де спиртне, там і злочин.
«Та ми біля клубу випили три літри горілки на трьох чоловік, - каже Володимир Шедловський. Хлопець рукою прикриває праве око. Напередодні хотів зняти рій. Під око вкусила бджола. - Здалося мало. А грошей вже не було. Тут Сашка Щербань висунув пропозицію: набрати у сусідки картоплі. Ми знали, що на господарстві немає нікого. Родичі на зиму забирали бабу до міста. Пішли до мене додому, взяли шість мішків і полізли до льоху».
Якби були тверезими, то не полізли б
До Володимира підходить Чаплянський фельдшер Юзефа Горбанчук. Жінка дивиться на запухле око, дає хлопцеві діазолін.
«Та в мене місяць тому покрали закрутку, - скаржиться Юзефа Горбанчук. - Аж чоловік заплакав. Але я нікому не заявляла, бо що то поможе».
За словами правоохоронців, аби дістатися до погреба з картоплею, хлопці зірвали чималий замок. Згодом мішки з викраденим на таксі відвезли до райцентру і продали.
«Довелося робити дві ходки, - розповідає Олександр Щербань. Хлопець рукою прикриває праве око. Напередодні його також вкусила джола. - Продали за 350 гривень. Гроші пропили. Якби були тверезими, то не полізли б».
Однак за кілька днів хлопці повторили «вилазку». Цього разу з льоху зникло три мішки картоплі. Знову ж таки на таксі викрадене відвезли до Летичева, де все продали оптом за 200 гривень.
«Останній раз до сусідки залізли наприкінці квітня, - каже Володимир Шедловський, - Винесли 20 мішків. Частину відвезли в Летичів, а 8 мішків продали на місці. По селу їздила машина і збирала картоплю. Я вже не пам'ятаю, за скільки ми її продали».
«Та немає роботи, - втручається в розмову Олександр Щербань. - От кілька днів ходжу допомагати будувати церкву. Грошей поки що не платять. Була б робота, не полізли б».
Винесли все, до останньої картоплинки
86-річна Марія Сидорук не хоче, аби хлопців посадили до в'язниці.
«А що мені з того, - каже потерпіла. - Як вони будуть сидіти у тюрмі, хто мені заплатить? Тож вичистили все. І викопану, і насіннєву картоплю. Лишили голий погріб. Там десь було до півтори тонни. А велику картоплю приймали до 4 гривні, насіннєву по три. Ми ж з дітьми викопали, знесли до льоху. Навесні приїжджаю з міста, а там пусто. Винесли все, до останньої картоплинки. І то ж крадуть не тільки у мене, але й в інших. В Ліди закрутку винесли, і по людях крадуть».
За словами заступника начальника Летичівського райвідділу міліції Олександра Майстра, останнім часом в селах почастішали крадіжки.
«І головне, що злочини вчиняють люди, котрі до цього не притягувалися до кримінальної, і навіть до дисциплінарної відповідальності, - каже правоохоронець. - Часто хати пустують. Родичі забирають рідних в міста. Цим зловмисники і користуються. У подібних випадках я б порадив усі цінні речі забирати, на вікна ставити решітки, а на двері добротні замки».
Однак подібні заходи не дадуть стовідсоткової гарантії безпеки. Основна проблема - у селі немає роботи. І це проблема не села Чаплі, району чи області. Це головний біль усієї країни.
Щодо Олександра, Володимира та їх знайомого Ігоря (цих трьох звинуватили у крадіжці картоплі) порушена кримінальна справа за статтею 185 ч. 3 КК України. Згідно цієї статті їм загрожує до шести років ув'язнення.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую