ye-logo.v1.2
16 Липня, 2020

Яку допомогу мають виплачувати дитині війни?

Суспільство 4244

Ви запитали, ми знайшли відповідь

«Я народився 1927-го року. Чи маю я право на виплату, як дитина війни? Я проживаю в селі. Куди і з якими документами потрібно звернутися?

Отримати статус дитини війни має право людина, яка є громадянином України та якій на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років. Тому якщо ви підпадаєте під ці норми, можете отримати статус дитини війни. Щоб його отримати, необхідно звернутись у районний відділ соціального захисту населення, пред’явити паспорт та надати пенсійне посвідчення для встановлення відмітки (штампу), який засвідчує встановлення статусу.

В обласному управлінні праці та соціального захисту населення пояснюють, що особи, які мають статус «дитини війни», щомісяця виплачується добавка до пенсії у розмірі 49 гривень 80 копійок. Щоб дізнатися, чи виплачуються ці гроші, потрібно звернутися до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання. Однак, насправді законодавство передбачає значно більшу виплату - у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії. Однак, поки що цієї доплати можна добитися лише через суд. Для цього потрібно звернутися у відділення Пенсійного фонду з відповідною заявою — щоб дали посьмове роз'яснення, чому людина не отримує доплати до пенсії як дитина війни, відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Потім з цією відповіддю, копією паспорта, копією пенсійного посвідчення, де вказаний статус (дитина війни) потрібно звернутися з позовною заявою до суду. Варто зазначити, що пенсіонер має сплатити державне мито за судові витрати. Однак, змінами до бюджету, які нещодавно підписав Президент, обмежено розмір надбавок дітям війни. І, починаючи з липня цього року, сума у 49,8 гривні стала законною. І відтепер ця надбавка контролюватиметься постановами Кабміну, а її розмір залежатиме від наявності коштів у держбюджеті. Але все ще може змінити Конституційний суд. Та як би там не було, хмельницький правозахисник Андрій Сорокопуд радить дітям війни звертатися до суду і відстоювати своє право на доплату. Навіть якщо прийняті постановою уряду зміни до держбюджету залишаться без змін, до листопада цього року ще можна через суд повернути гарантовані законом гроші за попередні місяці.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую