ye-logo.v1.2

На Хмельниччині тестуватимуть нову систему оповіщення про надзвичайні ситуації

Суспільство 1853
Тестові повідомлення, які приходитимуть 7 вересня, не будуть пов
Тестові повідомлення, які приходитимуть 7 вересня, не будуть пов'язані з реальними загрозами. Фото: ДСНС України

Нова технологія має кілька суттєвих переваг над звичайними смс-повідомленнями.

Завтра, 7 вересня, у Хмельницькій області та низці інших регіонів стартує тестування нової системи оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації. На мобільні телефони людям приходитимуть повідомлення зі звуковими сигналами про ймовірні загрози. Втім, це будуть не звичайні смс-повідомлення. У чому ж полягатимуть особливості цієї системи розповіли у Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

Нова система оперативного інформування використовує технологію «Cell Broadcast». Вона має кілька суттєвих переваг над звичайними смс-повідомленнями. Тому її використовують у США, Канаді, Японії, Франції, Греції… Зокрема, для оповіщення про землетруси.

На відміну від смс-повідомлень інформація надходить значно швидше. Її отримуватимуть абоненти операторів «Київстар», «Vodafone» і «lifecell», які перебувають у радіусі дії обраних базових станцій мобільного зв’язку. Це означає, що залежно від ситуації рятувальники можуть надсилати повідомлення жителям конкретного населеного пункту чи всієї України.

І найголовніше — сигнал про надходження повідомлення пролунає навіть на телефоні, на якому вимкнено звук. Завдяки цьому людина зверне увагу й зможе відреагувати на надану їй інструкцію. Тобто це може врятувати її життя.

«На першому етапі, з 7 вересня, надсилатимуть лише тестові повідомлення. Вони не будуть пов’язані з виникненням реальної надзвичайної ситуації та не вимагають дій зі сторони громадян. Це необхідно для перевірки роботи системи», — зазначили у пресслужбі ДСНС.

Поки що приймати сповіщення від нової системи переважно прийматимуть смартфони, вироблені з 2019 року та мають операційну систему «Android» версії 11 та вище або «iOS» від версії 14.5. Надалі заплановано розширити перелік моделей смартфонів, які зможуть отримувати такі сповіщення. Людям, яким вони не надходять, рекомендують слідкувати за іншими джерелами оповіщення. Наприклад, вуличними сигналами повітряної тривоги чи мобільним застосунком «Повітряна тривога».

До теми: Повітряна тривога дорогою до школи: що робити, пояснили у Хмельницькій міськраді

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую