ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

«Наче знали один одного давно», - Павло Вишебаба про загиблого красилівчанина

Суспільство 1281
Павлу Вишебабі написала старша сестра Іллі, яка також служить на Донеччині
Павлу Вишебабі написала старша сестра Іллі, яка також служить на Донеччині. Фото: зі сторінки Павла Вишебаби

Сьогодні полеглого на війні Іллю Матеюка поховали у рідному Красилові.

«Менше тижня тому я познайомився з Іллею Матеюком. Я заїхав до сусідньої по Донеччині 59 бригади, читав вірші та передавав свою книгу бажаючим читати, серед них був Ілля. Ми з ним блискавично потоваришували, наче знали один одного давно. Він транслював спокій та внутрішню глибину, а ще нагадував давньогрецького бога в українському виконанні. Я навіть підвів свого побратима, який допомагав нести книжки, бо хотів, щоб він побачив цю людину», - пише у своєму фейсбуці Павло Вишебаба.

Павло Вишебаба – воїн 68 єгерської бригади, екоактивіст, музикант, поет, автор відомого вірша «Доньці». На фронт він пішов добровольцем після повномасштабного вторгнення, а кілька місяців тому випустив збірку віршів «Тільки не пиши мені про війну». Сьогодні Вишебаба написав зворушливий допис про знайомство з 23-річним захисником з Красилова Іллею Матеюком. Через тиждень після знайомства військових красилівчанин загинув у бою…

«Якщо про ці події скульптори створюватимуть монументи, то сьогоднішніх козаків потрібно витесувати з Іллі. У нього були правильні риси обличчя з одночасним виразом і мужності, і скромності. Очі з вогником, які виявляли, що він завжди готовий пожартувати сам і посміятись з жарту інших. А ще це волелюбне хвилясте волосся на різні боки. Прекрасна цілісна особистість і зовньо, і внутрішньо», - описав поет Іллю Матеюка.

Павло підписав книгу Іллі, вони попрощались. А через декілька днів йому написала старша сестра Іллі, яка також служить на Донеччині.

«Ілля загинув. Не вірилось. Не віриться. Як і завжди, коли р-я вбиває всіх цих прекрасних людей», - пише він.

Старший лейтенант Ілля Матеюк загинув поблизу села Водяне Ясинуватського району 22 січня 2023 року. Йому назавжди залишиться 23 роки. Сьогодні захисника поховали у рідному місті.

В загиблого залишились батьки, сестра, наречена, бабуся.

«Ілля захищав нас від російських окупантів з 2019 року. Був військовим за покликом душі і серця, випускник Львівської Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. Він знав як і умів захищати рідну землю. І, коли нелюди прийшли нас вбивати, Ілля був у самому пеклі війни...А зараз відходить у вічність, в рай до Бога, бо немає більшої честі, як віддати життя за друзів і свою землю», - розповідають про Іллю на сторінці громади.

Провели Героя в останню путь усією громадою.

Поховали Героя з усіма військовими почестями на місцевому кладовищі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую