ye-logo.v1.2

Що і за скільки можна купити на хмельницьких розпродажах

Суспільство 20738
Фото: автора

У Хмельницькому настала така пора, коли вам навряд чи вдасться знайти вітрину магазину, де б не красувалося слово «Знижки», або ж на англійський манер - «Sale».

Розпродажі - всюди, починаючи від дорогих бутиків і закінчуючи демократичними молодіжними магазинами. Тим більше, що цього літа сезон знижок у нашому місті розпочався трохи раніше звичайного: у червні їхній розмір сягав вже 20 %, а зараз - 40-60-70 %. Щоправда, ниніз вже важко знайти саме те, що приглянулося раніше. Але спробувати таки варто.

Падають до рекордних 70%

Це трапляється не в усіх крамницях. У Хмельницькому досить невелика кількість брендових магазинів («Junker», «Sale», «Jimmy Key») працюють за схемою 30%-50%-70%. Деякі не роблять цього через боязкість втратити свого покупця, який гордий тим, що носить ділові костюми саме цього виробника, а модниці – плаття куплені за пристойні гроші. Такі продавці скоріше будуть вправно платити немаленькі суми за оренду, але не опустять цінову межу нижче мінус 20 %.

Хоча й тут бувають виключення з правил. Популярна досьогодні криза нікому не дає шансів на безхмарне існування. Отож, в таку пору можна було б завітати до магазинів елітних брендів та запросто «скуштувати» дорогого вбрання і відчути себе знаменитістю.
Єдине «але» - більша частина таких елітних брендів хмельничанам не доступна. Справжніх «діорів» і «шанелей» в нас днем з вогнем не відшукаєш… Зате китайських – греблю гати. Щоправда, й за них просять не одну і навіть не дві сотні гривень. Навіть зі знижками.

Звісно ж, навіть через сезонні знижки не варто втрачати голову. Але, прогулявшись хмельницькими крамницями, ми дійшли висновку, що є певний ряд речей, які справді варто купувати на розпродажах. До них можна віднести джинси, різного роду светри, брюки та взуття. Зверніть увагу на туфлі та босоніжки, які можна за півціни придбати в «Gino Rossi», «Глянці» та «Інтертопі», спортивний одяг в «Мегаспорті», «Reebok», «Adidas» та «Спортландії». Молоді варто зазирнути в «Маdoc», «Junker», «Jimmy Key», «Sela», «Storm». Подарунок коханому чоловіку запросто знайдеш у «Мілані». Вишукані платя на шодень та свято, костюми, брюки та інші жіночі штучки можна прикупити зі знижкою в «Jozefine», «Шарлотті», «Роладі». Улюблені молодіжні марки Benetton, Mango, Zara, Mexx, Froggy, Patrizia Pepe з чималими знижками можна пошукати в «Променаді Олександрівському», «Либідь Плазі» та «Оазисі». Останній, до речі, зовсім скоро обіцяє влаштувати великий нічний розпродаж, де діятимуть максимально можливі знижки на товари. У магазинах одягу, взуття, ювелірних виробів, сувенірів та дитячих товарів, які розташовані в «Оазисі», діятимуть максимально можливі знижки – від 20 до 70%.

В цінах - різнобій

Бувалі люди розповідають, що за кордоном у сезон знижок великий попит на взуття та домашні халати. У нас же, як запевняють продавці, швидше за все розходяться майки, футболки, шорти. Це найдешевші речі, які можна щнайти в магазинах. Наприклад, завдяки подвійній знижці, футболку можна купити за 85 гривень, замість 205, як це було місяць тому. Друге місце посідають жіночі штанці. Їхня ціна в магазинах в період розпродажу коливається від 200 до 400 гривень. На третьому місці у списку речей, які найбільше купують у сезон розпродажів, опинилися жіночі кофтинки та блузки. Щоправда, на цей товар у нас чомусь такий різнобій цін, що вивести середню вартість пристойної кофтинки надзвичайно складно. Так, найпростіша блузочка турецького виробництва коштує близько 100 гривень, а ціна найдорожчої в елітних бутіках навіть із 50-відсотковою знижкою сягає іноді 600 гривень.
Трохи легше розібратися з роз­продажем літнього взуття. Так, у фірмових магазинах босоніжки, які раніше продавали за 1000 гривень, сьогодні можна купити за 500. В одному з магазинів жіночка, одягнута в літні туфлі, таку ж пару тримала в руках. «Уявляєте, - каже, - віддала за них у червні 1100 гривень, а нині вони – 600. Так переплатила! Шкода, аж серце крається…»
А от з великим розпродажем дитячого одягу в нас складніше. Особливо перед першим вересня, коли чадам потрібні нове взуття, спортивні костюми, штанці, блузки тощо. Принаймні 70 % знижок на цей товар ми не знайшли.

А на ринку і торгуються, і знижки влаштовують

Докотилися знижки і до Хмельницького речового ринку. Дешевше просять за літній одяг, шкірянки, взуття, джинси… Щоправда, тут продавці не мудрують над шикарними вивісками і, як правило, обходяться шматком картону та маркером. Однак і це діє на покупців стовідсотково. Написи «усі шкарпетки по 5 гривень» збирають до себе їх цілі зграї. Глянь, а в ящику вже й порожньо…

Свій плюс ринку ще й у тому, що, по перше, тут знижки є на кожному кроці, а по-друге, торгуватися теж ніхто не забороняє. Поєднавши одне з іншим, можна придбати річ максимально дешево. Ось ми, наприклад, натрапили чоловічі футболки всього по 25 гривень. А веселий продавець ще й припрошував: «поторгуємось?»

При цьому, зізнаються продавці, що великі знижки на ринку більше розповсюджуються на досить «екстремальні» та сучасні моделі, тоді як класика падає в ціні не так активно.

«Я усе літо торгувала шифоновими платтями, але ше кілька залишилося, - розповідає продавчиня з ринку Леся. – Хто зна, чи наступного року вони будуть в моді? Усе так швидко міняється… Тож хочу їх розпродати. З трьох сотень спустила ціну до двох сотень. А як будете торгуватися, то ще десятку- другу вступлю. А от на класичні блузки ціни не падають…».

Але, додає, «на шоколадку» знижку вона таки зробить.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую