ye-logo.v1.2

Хмельницькі дитячі садки не готові прийняти усіх бажаючих

Суспільство 6926
Фото: Ольга Поліщук

«Зачали дитину – запишіть її у дитсадок», – так із перспективою на майбутнє жартують батьки трирічних хлопчиків і дівчаток, що разом зі своєю малечею чекають доки підійде їхня черга… отримувати знання.

І, хоча деяким оптимістично налаштованим мамусям і татусям вистачає почуття гумору з посмішкою сприймати будь-які життєві негаразди, діти тим часом нудьгують вдома. Звісно, якщо мають з ким це робити…
«Я записала Даринку до дитячого садка, коли їй було близько року, – розповідає молода мама Любов Кирилюк з Хмельницького. – Подруги налякали мене, що позаписували своїх немовлят ледве їм виповнився тиждень. Багато чула від них і про черги. Тому хотіла записати доньку і у ще один садочок (про всяк випадок), але мене звідти «відфудболили». Мовляв, не за місцем прописки – не потикайтеся. В «нашому» дитячому садку ми були 50 за списком, тому цього року до нас черга так і не дійшла. Зараз доньці 2 роки 7 місяців, але до садочка за підрахунками ми потрапимо лише наступного року. З онукою змушена сидіти бабуся. Добре, що ми її маємо. Дозволити таке «задоволення» собі – я не можу. Треба заробляти гроші».
До речі, саме фінанси – головна рушійна пружина, яка змушує мам «міняти» дітей на кар’єру.
«Коли синові виповнилося два роки, – нарікає приватний підприємець Ольга Мазур, – я змушена була знайти йому няньку і вийди на роботу. На півтори сотні гривень, які дає держава навіть хорошу курточку на осінь не придбаєш, не те що дитину ростити. Але за рік, сподіваюся, нас приймуть до дитячого садка. Няня – задоволення теж не з дешевих».
За словами начальника управління освіти Хмельницької міської ради Юрія Курманського, зараз у Хмельницькому нараховується 43 дитячі садки, серед яких 1 приватний і 1 відомчий. Але навіть така їхня кількість не може забезпечити місця усім бажаючим. «Відсутність дошкільних закладів проблема, з якою важко боротися, – каже Юрій Іванович, – особливо, коли немає фінансування. Раніше дитячі садки були відомчими. Але з часом приміщення закладів пороздавали у користування різним структурам. Нових садочків не будують – немає за що».
Як не крутіть, а виходить, що в наш час до дитячого садка втрапити важче, ніж до університету. І хоча доволі часто доводиться чути заклики про те, що слід покращувати демографічну ситуацію в країні, куди потім «прилаштувати» малюків – питання не вирішене. Деякі нетерплячі батьки, нехтуючи усіма правилами чесної черги, аби з її кінця опинитися на – початку, намагаються занести кошика кому слід. Але з пресою про це говорять неохоче. «Може другу дитинку лелека принесе, – посміхається хмельничанка Олена, котра у черзі не стояла, але дитину відправила в садок, який захотіла. – А «зв’язки» вже будуть втрачені».
Пан Курманський існування фактів «позачергового вирішення питання» не заперечує, але зауважує: «До цього часу прийняттям дітей до дитячих садків займалися завідувачі дошкільних навчальних закладів. Але, напевно, дуже скоро це перейде до компетенції управління освіти. Окрім того, в найближчих планах вирішення питання про позачерговий прийом до садочків дітей з малозабезпечених сімей».
Звісно, чим раніше ви станете на чергу, тим більше шансів, що саме ваша дитина ходитиме до дитячого садка. Але і тут є певні нюанси.
«В першу чергу в садочок беруть дітей, яким виповнилося 3 роки і, які стоять на черзі, – пояснює заступник начальника з дошкільної освіти Хмельницького міського управління освіти Галина Ваховська, – Дітки від 2 до 3 років мають менше шансів на вступ до дошкільного закладу, адже у їхніх матусь діють декретні відпустки. Без будь-яких черг приймаються до дошкільних навчальних закладів лише діти, які досягли 5-річного віку».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую