Гаряча тема:
- Війна
Ясен на майдані: більше не пам’ятка, але зрізати поки не будуть
Зараз дерево загороджене від пішоходів.
Півторастолітній ясен, який розташований на пішохідній алеї біля майдану Незалежності у Хмельницькому, більше не ботанічна пам’ятка місцевого значення. Відповідне рішення підтримали депутати вчора, 28 червня, під час засідання сесії обласної ради. Попри це, аварійне дерево поки не поспішають зрізати. Як розповів сайту «Є» заступник міського голови Василь Новачок, нині ясен огороджений і за його станом далі спостерігатимуть.
«Дерево визнане аварійним, тому його обов’язково треба було зняти з обліку памяток. Ми зробили зйомку на вертикальність і спостерігаємо за відхиленням. Через місяць зробимо ще одне дослідження і подивимося, на скільки ясен відхиляється, чи ні. Потім порадимося з фахівцями: якщо відхилення буде продовжуватися і воно буде критичне, то тоді будемо видаляти. А можливо дерево перестане хилитися і видаляти його не треба буде», - говорить Василь Пилипович.
Зараз ботанічна пам’ятка огороджена лавками.
Додамо, протягом останнього року ясен на майдані помітно похилився й за висновками експертів його визнали аварійним через поширення гнилі. Його планували знести і для цього в Департаменті природних ресурсів та екології ОВА підготували документи, щоб зняти дерево з обліку об’єктів природно-заповідного фонду. Однак після розголосу цього випадку віковим деревом зацікавилися спеціалісти з інших міст.
Серед тих, хто одним з перших відгукнувся рятувати дерево, був київський арборист Володимир Ветроградський. На захист пам’ятки також стали місцеві активісти. Паралельно з тим до огляду дерева залучили й інших спеціалістів: львівську екологиню Олександру Сладкову з польським арбористом Пьотром Тишко-Хмельовцем.
Спершу експерти подавали більш оптимістичні прогнози, зрештою висновки були невтішні. За їхніми словами, дерево не проявляє ознак інтересу до життя.
Ясен звичайний може рости в оптимальних умовах до 300 років.
Додамо, також вчора під час сесії обласна рада підтримала рішення оголосити на території Хмельницького дві нових ботанічних пам’ятки природи місцевого значення «Клен театральний» та «Два платана».
Як зазначають в Департаменті природних ресурсів та екології ОВА,включення до природно-заповідного фонду дозволить зберегти їхні природні, естетичні, виховні, наукові та рекреаційні цінності.
Наразі у структурі природно-заповідного фонду міста нараховується 23 природоохоронні території.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: