ye-logo.v1.2

Мало не зі всієї області з’їжджаються віруючі до каплички, що в селі Шарівка Ярмолинецького району

Суспільство 5809

Окрім господарства, яке ефективно працює і дає людям роботу, розвинутої соціальної сфери, заасфальтованих доріг, село Шарівка, що на Ярмолинеччині, віднедавна стало відоме ще й своєю капличкою, що стоїть при в’їзді в село, і подивитися на яку приїжджають віруючі з ближніх районів.

… Колись, ще у 14 столітті, як розповідають старожили, що на тому місці поставили хрест. За легендою, люди не раз бачили там образ Божої Матері, після чого відмічалися випадки чудесних зцілень. І от, за ініціативою директора місцевого господарства Миколи Франчука та сільського голови Василя Карпалюка, при підтримці громади тут з’явилася капличка.
«Спочатку ми вирішили поставити тут хрест, - каже Василь Карпалюк, - бо хрест - то оберіг села. Але потім Микола Петрович, який виступив ще й спонсором, запропонував звести капличку».
У скільки обійшлося будівництво каплички директору місцевого господарства, він не сказав. «Я цю тему обходжу, - каже Микола Петрович, - бо ця капличка безцінна, і будувалася для села і для людей. Так що питання не в грошах, а в тому, що ми збудували її за місяць».
Звели капличку «на порожньому місці». «Починали робити сходи, - каже сільський голова, - і ніхто не знав, якою та капличка має бути, і що робити далі. Все ніби само по собі робилося. Ніякого проекту не було, взяли чотири планки, на місці збили, і так почали будувати. Причому, люди працювали на будівництві безкоштовно».
Відкривали і освячували капчику урочисто, в присутності Благочинного з району, якраз на день села - 20 серпня. На відкриття зібралось більше 400 чоловік.
Взагалі, селяни дуже добре сприйняли появу каплички і що два тижні приходять сюди на службу, яку править місцевий священик, отець Анатолій. Спочатку був острах, що молодь може смітити там, робити на стінах надписи… В перші дні Микола Петрович, який живе поряд, навіть закривав її, бо там чимало ікон: подарованих (Ікону Божої Матері намалював відомий художник Олександр Павловський) і куплених. Але молоді люди приходять сюди лише щоб поспілкуватися, на побачення, тихенько посидять на лавочці, поп’ють води, бо тут є криничка з освяченою водою. Так само й немісцеві (адже чимало людей спеціально звертають з траси, аби заїхати сюди) - зайдуть, помоляться, наберуть води, залишать пожертвування і їдуть далі.
Цікаво, що за перші два тижні, коли батюшка відкрив сейф, там були 1 300 гривень. Всі кошти, які люди жертвують у капличці, йдуть на сільську церкву, зведену ще в 14 столітті (до речі, в селі є й костел, датований тим же 14 століттям). А фінансування добудови каплички (з тильного її боку має буде скульптура Архангела Михаїла), запланованої на весну, Микола Петрович знову візьме на себе.
Так само, наступного року, за словами сільського голови, з іншого боку села планується поставити знак для католиків.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую