ye-logo.v1.2

«Будівництво все ще триває, і ви ніяк не можете вселитися у свою квартиру?

Суспільство 2919

Тоді розривайте угоду і забирайте свої гроші», - радить адвокат Наталя Шустіна.

Сорокарічна Марина А. вже давно втратила надію заселитися в омріяне житло неподалік від Хмельницького. А саме, квартиру у Богданівцях, в яку п’ять років тому вклала 300 тисяч гривень. Де їх жінка брала (а вона сама виховує двох дітей) і згадувати не хоче: частину в буквальному розумінні випрошувала у родичів і знайомих, частину - взяла у банку під величезний відсоток.
«Тоді ми заплатили забудовнику доволі дорого, - каже жінка. - Сьогодні ціна на житло впала удвічі, і можна знайти житло у центрі Хмельницького. Зрозуміло, що всі, хто вклав гроші у ці квартири, втратили, але ми навіть не можемо заселитися у них! Нам обіцяли, що наприкінці 2010 року ми вже зможемо там жити, але закінчується 2011-й, а кінця ще не видно».
Утім, невчасна здача будинку - то ще півбіди. Виявляється, щоб здати 28-квартирний будинок, забудовники почали витискати з людей додаткові гроші. Як розповіла пані Марина, взялися вишукувати додаткові квадратні метри: «Ми переміряли. Виявляється, у вас на 20 квадратів більше, бо ви засклили лоджію, поставили стелажі в коридорі. Заплатіть».
Люди вже ванну поставили, крани пригвинтили, опалення провели, а техпаспорти не видають, кажуть: «Дайте ще 40 тисяч, ще 60, бо ще треба скинутися на проведення газу, ще на щось… «І ми не можемо ні продати цю квартиру, ні подарувати, - каже жінка, - можемо лише в ній жити. Але без газу».
«Скільки б ми не говорили про те, що надворі криза, проте, житло у Хмельницькому будується - за рахунок грошей замовника, - каже адвокат Наталя Шустіна. - Але чи солодко тим, хто заселився в такі будинки-красені, коли вони готові на 95 відсотків, а з людей постійно вимагають додаткові кошти?
Це особливо стосується інвестиційних проектів, що знаходяться подалі від центру міста - Дубове, Богданівці, Гречани (там є будинок, заселитися в який люди не можуть ось уже 15 років! Спочатку він планувався як житло для працівників СБУ. Але після кризи половину квартир віддали інвесторам. І зараз забудовники тягнуть з людей гроші то на вікна, то на опалення, і кінця тому не видно). З такою ж проблемою до нас вже приїздили з Красилова.
А мова про те, що в 2007-2008-х роках спостерігався пік вартості житла. Один квадратний метр коштував до чотирьох тисяч гривень. І гроші тоді було легко взяти, бо банки залюбки надавали кредити. Сьогодні ж квадратний метр у новобудовах коштує дві тисячі гривень. І уявіть, як образливо тим, хто заплатив удвічі більше, але будинок досі не введений в експлуатацію, і вони навіть не мають документів на житло?».
Але це не проблема людини, яка оплатила квадратні метри житлової площі, стверджує Наталя Іванівна. І радить усім, хто ще не отримав квартиру, відмовитись від неї і забрати у забудовника свої гроші.
«Не чекайте і не доплачуйте такому горе-забудовнику, - радить адвокат. - Нащо вам «золота» квартира у Богданівцях, яка ще невідомо, коли буде здана? За таку суму можна купити нормальне житло, і не десь за містом, а в самому центрі, зі всіма умовами, і у вас ще залишаться гроші на нормальний ремонт».
За словами помічника Наталі Шустіної Романа Іванова, який займається цим питанням, у них уже є перша перемога. Їхній клієнтці минулого тижня зателефонували забудовники, які погоджуються повернути гроші. І сьогодні ті ж самі 70 квадратів у новобудові, навіть у центрі Хмельницького, можна купити не за 300, які жінці повернуть, а вдвічі дешевше, за 150 тисяч. «І дивно, що люди, так вигідно вклавши гроші, страждають, бо не знають, що робити», - каже Роман Вікторович.
Отож, вимагайте назад свої гроші, радить Наталя Іванівна, і нехай будівельники думають де їх узяти. А вони мусить вам повернути все, бо, згідно з угодою, люди зобов’язувалися наперед заплатити гроші, а вони - вчасно здати будинок в експлуатацію. Ви свою частину виконали, а забудовник - ні. Тому розривайте зобов’язання і забирайте свої гроші.
P.S. Усі, хто потрапив у подібну ситуацію, можуть звертатися за консультацією за телефоном у Хмельницькому: 7777-03.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую