ye-logo.v1.2

Забутий гарнізон

Суспільство 2291
Фото: автора

Могутній голос командира раптом заглушується гучними пострілами гвинтівок. Він пробує віддавати ще якісь команди, показуючи рукою вперед, та повстанці не чують.

Вони, розсипавшись по всьому величезному майдану перед замком, ведуть прицільний вогонь по підвальному приміщенню та вікнах другого поверху, де міцно вкоренилися залишки австрійсько-німецького гарнізону. Ховаючись від ворожих куль, короткими перебіжками українські вояки підбираються до сходів перед центральним входом, аби швидше проникнути у лігво ворога. Багато з них падають, підкошені безжалісним свинцем. Крізь гучні постріли виразно долинають крики поранених. Молодий санітар, відстрілюючись на ходу, ледве встигає перебігати від одного бійця до іншого, щоб надати невідкладну допомогу. Та лавину атаки ніщо не може зупинити. Ось вже вцілілі вояки гупотять сходами, а інші кинулися до підвалу. Буквально через декілька хвилин постріли поступово вщухають. Вояки УНР тріумфують. Вони повністю знищили останній австро-німецький гарнізон, який, підсилений білогвардійськими офіцерами, протягом тривалого часу надійно тримав оборону замку.
Це лише один з епізодів реконструкції бою, присвяченого подіям зими 1918-1919 років під назвою «Забутий гарнізон», який минулих вихідних мали змогу спостерігати тисячі старокостянтинівців та гості старовинного міста. У суботу реконструкція подій першої світової та громадянської війни проходила на території замку Острозького, а в неділю театралізоване дійство перенесли на військовий полігон. Тут члени реконструкторських клубів демонстрували вишкіл, вправність у тактичних маневрах, бойовому мистецтві.
“Такий захід в нашому місті проходить уперше. Його ініціаторами виступили члени громадської організації «Честь і слава», яких підтримала міська рада. До Старокостянтинова з’їхалося понад п’ятдесят членів реконструкторських клубів з Києва, Луганська, Кіровограда, Дніпродзержинська, Вінниці, Хмельницького та інших міст України. Відтепер аналогічні театралізовані військово-історичні дійства проходитимуть у нас щорічно. Це дасть можливість глибше вивчити історію визвольних змагань 1917-1921 років на теренах нашого краю, яка ще досить мало досліджена краєзнавцями та науковцями”, – розповідає завідуючий відділом культури міської ради Василь Муляр.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую