ye-logo.v1.2

У Чорному Острові обрали герб селища - з лебедями

Суспільство 2814

Герб, хоругви та штандарт селищного голови чорноострівчани обирали разом з Інститутом громадянського суспільства

Бажання мати власну символіку в жителів Чорного Острова назріло ще кілька років тому.

«Наше містечко, хоч і має давню багату історію, власного герба не мало, - розповідає секретар Чорноострівської селищної ради Катерина Ліпська. - В давнину містечко користувалося гербом графської родини Пшездецьких, але нині вже маємо власну символіку».

Серед запропонованих відомим українським геральдистом Валерієм Напіткіним варіантів, жителі Чорного Острова зупинилися на варіанті «з лебедями».

«На срібному щиті зелена гора, на якій зображена червона мурована вежа фортеці, - демонструє герб Катерина Павлівна. - Біля підніжжя - срібний лебідь з розгорнутими крилами. Щит обрамлений декоративним картушем і увінчаний червоною міською короною.
Хоругви — у вигляді квадратного білого полотнища. На ньому зелена гора, на якій червона мурована вежа фортеці. Біля підніжжя - білий лебідь з розгорнутими крилами».

За словами Катерини Ліпської, обираючи герб містечка, громада розглядала кілька варіантів.

«Ми враховували усі історичні та географічні моменти, - каже вона. - По-перше, уже з самої назви виходить припущення, що громада розміщена на «острові», а отже, це може бути відображено на геральдиці. По-друге, Чорний Острів закладено, як фортецю, у XIV-му столітті, і до середини XX-го століття на околицях містечка періодично відбувались військові баталії, що також варто враховувати. Також був ще один варіант: із зображенням вовка, оскільки містечко почалось з Вовчої Гори. Враховували і той аспект, що у містечку в різний час проживали та працювали видатні митці: Орда, Глібов, Ліст, що свідчить про творчий потенціал, творчий дух, що панував у містечку. А ще у містечку присутня велика вода: річки омивають його з усіх боків, а серед цієї води живуть найкрасивіші птахи України - лебеді, які є символом чистоти, вірності та любові. Тому ми й зупинилися, власне, на варіанті з лебедями».

Днями в Чорному Острові затвердили ще й статут громади. Особливі акценти зроблено на збереження об'єктів культурної спадщини. Цьогоріч вже планують відреставрувати палац родини Пшездецьких, в якому нині розміщені музей Глібова та дитяча музична школа.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую