ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

ВАЖКІ ПОЛОГИ: За 12 год. породіллі перелили 14 літрів крові. Дитина загинула

Суспільство 6300
У хмельничанки Тетяни Волоцюк кровотеча почалася під час пологів. Немовля загинуло
У хмельничанки Тетяни Волоцюк кровотеча почалася під час пологів. Немовля загинуло. Фото: Михайло ПЕРКОВ

За ніч кров здали понад 70 донорів. П'ять діб від породіллі невідходили. Зараз її стан стабілізувався, загрози життю немає

28 лютого хмельничанка, 30-річна Тетяна Волоцюк, народжувала другу дитину. Під час пологів почалася кровотеча, лікарі не могли зупинити її.

— Дуже інтенсивна була, — пояснює 51-річний Андрій Ропотан, головний лікар Хмельницького перинатального центру. — В нас є певний запас плазми, але необхідна була тепла кров. Увесь медперсонал почав здавати, з дому поприїжджали.

Тетяни Волоцюк має рідкісну групу — першу з негативним резус-фактором.

— Крові не вистачало, тиск упав до критичного, настала клінічна смерть, — додає 47-річний Юрій Закревський, завідувач відділення трансфузіології перинатального центру. — Ми дали об'яви по радіо і телебаченню. До нас їхали таксисти, курсанти, солдати строкової служби, люди з навколишніх сіл і навіть з інших областей. За озером від нас — міська дитяча лікарня. Звідти прибігла медсестричка, вихователька з дитячого садочка. Було навіть, люди приходять і дізнаються, що в них не перша група. А все життя думали, що перша.

— Ми п'ять суток від неї не відходили, — каже завідувач реанімації та інтенсивної терапії Георгій Іщук, 49 років.

За ніч кров здали понад 70 донорів. За 12 год. породіллі перелили 14 л. Зараз її стан стабілізувався, загрози життю немає.

— Я дуже всім вдячна, — Тетяна Волоцюк ледь промовляє, бо в її горлі понад тиждень стирчала трубка вентиляції легень. Пацієнтка лежить у відділенні інтенсивної терапії Хмельницького пологового.

— Ми даже не знали, що таке може бути. Поїхали в роддом, а тут зять звонить: "Таня вмирає, сильно кровить".  — плаче її матір Олена Береза, 62 роки. - Усім дякую. Врятували дочку.

Новонароджена дитина загинула. Тетяна з чоловіком 34-річним Сергієм виховують сина Ельдара, 3 роки. 

АВТОР: МИХАЙЛО ПЕРКОВ; ДЖЕРЕЛО gazeta.ua

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую