ye-logo.v1.2

Підприємець вирощує картоплю завбільшки з літрову банку

Суспільство 11311
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

Своїми секретами напередодні городного сезону із читачами “Сімейної газети” ділиться мешканець Летичева, досвідчений городник Олег Полоніцький.

Картопля вагою понад кілограм вродила минулого сезону в 36-річного підприємця-городника з Летичева Олега Полоніцького. З 1,5 гектарів землі він зібрав 25 тонн картоплі. За словами чоловіка, останній врожай побив усі рекорди й вразив своєю щедрістю, адже бульби були завбільшки з літрову банку! Олег Олексійович садить картоплю вже п'ятий рік поспіль на своїй присадибній ділянці в селі Грушківаці Летичівського району. Він не застосовує якихось новомодних технологій. Єдиною особливістю є те, що господар обробляє землю за допомогою власного тракторця.

Секрети врожайності
«Коли люди бачать, які великі картоплини та який гарний врожай — дивуються. Але секрет високої врожайності дуже простий — це наполеглива праця, - запевняє пан Олег. - Я вирощую лише три сорти картоплі — голландський «Санте», німецький «Белла роза» та російський «Синєглазка». Саме вони користуються найбільшим попитом, мають найкращі смакові якості та вважаються найврожайнішими. Але крім цього, маю ще декілька “хитрощів”, завдяки яким будь-який сорт картоплі буде врожайним».
Олег Олексійович регулярно обробляє город мінеральними та азотними добривами, підживлює перегноєм. Одна з головних порад, які дає городник – вчасно обробляти культуру. Адже, якщо грунт із пирієм, то й картопля буде «побита» ним, і гарного врожаю не буде. Війна з бур’яном у пана Олега розпочинається ще перед культивацією - він обробляє землю гербіцидами за 10-15 днів до неї. Картоплю обов’язково потрібно двічі-тричі за сезон підгортати. Земля тоді спушується, і бульби краще ростуть. Перший раз – як тільки-но з’являться сходи, вдруге – через два-три тижні.

Слід зберігати дистанцію
«Зараз я вже готуюся до посадки – дістаю насінньову картоплю з підвалу. Бульби потрібно обов’язково підготувати, залишивши їх трохи на сонці. Вони мають прогрітися три-чотири тижні, тоді набудуть імунітету до всіляких шкідників та інфекцій», - запевняє городник. Садити картоплю пан Олег радить у середині квітня. Але краще, все ж таки, орієнтуватися по погоді. Недарма ж наші предки садили бульбу тоді, «як зацвіте кульбаба та викине перші китиці черемха». Цілу бульбу можна саджати й раніше, а от різана потребує прогрітої землі. Також важливо зберігати дистанцію між рослинами. Садити слід на відстані 50-70 см між рядками і 50 см між кущами. Тоді кущі ростимуть окремо й врожай буде хороший. Велике міжряддя також дає змогу насипати великий гребінь, у якому розвиваються великі кущі. Такі гребені не розмиваються дощем, картоплини не оголюються й не зеленіють, а корені рослини краще дихають. «Цей метод прийшов до нас із Польщі, а там люди роками вигадували технологію для покращення врожайності, - каже Олег Олексійович. - Щоб не було шкідників, я обробляю картоплю ще перед посадкою. Зазвичай, користуюся «Престижем». Тоді бульбам колорадський жук уже не страшний!». Також пан Олег радить уважніше викопувати культуру. Бо якщо залишаються картоплини між рядками, вони проростуть не на своєму місці. А якщо два кущі ростуть поряд - врожай буде дрібним. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую