ye-logo.v1.2

Наводимо модний весняно-літній “тюнінг”

Суспільство 14258
Фото: з портфоліо Анни Чернецької та Юлії КРАВЕЦЬ

З приходом тепла так і хочеться щось у собі змінити: чогось принципово нового, концептуального, стильного. Чогось, що дозволить виділитися в натовпі й підкреслити свою індивідуальність.

Знайомі почуття? Досягти бажаного вам допоможе розпис хною та фейс-арт. Кореспонденти “Проскурівського телеграфу” дізнавалися про сучасні модні способи прикрашання тіла.
Перевтілюємося у загадкових жінок Сходу
Сьогодні натільний розпис хною - менді, як і раніше користується шаленою популярністю серед жінок. Адже це один із небагатьох нешкідливих способів прикрасити себе. Європейські модниці із задоволенням переймають досвід розпису хною в жінок Сходу. Багато зірок сучасного шоу-бізнесу також не гребують таким біо-тату. Таке “нововведення” на тілі здатне привернути увагу чоловіків до вашої персони або внести пікантну ноту в стосунки з постійним партнером. За словами 20-річної Анни Чернецької, “віртуоза” з техніки менді, хмельничанки надають перевагу рослинному й квітковому орнаменту, зображенням ієрогліфів, також користуються популярністю ажурні візерунки та різноманітні «браслети» з хни на зап'ястях і щиколотках.
“Розпис тіла за допомогою хни - менді — це традиція багатьох східних народів, - каже Анна. - Ще в Давньому Єгипті хною користувалися фараони та навіть у сучасній Індії малюнки на тілі з її використанням вважаються ознакою добробуту. Там натільний візерунок наноситься на честь важливоїподії в житті, а також як талісман чи оберіг. В Індії кожна родина має свій «фірмовий» рецепт приготування хни, який тримається в суворому секреті й передається з покоління в покоління. Показово, що в тих же східних країнах хною прийнято наносити виключно рослинні орнаменти, а зображення тварин і людей заборонено релігією”.
У малюнків з хни безліч переваг
По-перше, процедура нанесення малюнка хною абсолютно безболісна на відміну від справжньої наколки. По-друге, такий “тюнінг” тимчасовий, а, отже, і обраний малюнок, і місце нанесення (шия, ноги, живіт, руки, спина, плечі) можуть змінюватися під настрій господині й відповідної події в її житті. По-третє, такий різновид натільного розпису вельми доступний і на декілька порядків дешевший, ніж татуювання (в залежності від складності та величини вартість коливається в межах 100-300 гривень). “Малюнок хною - це прекрасне тренування для тих, хто не може зважитися на постійну наколку. Адже тимчасове тату допоможе зрозуміти, чи підходить вам обраний малюнок і місце для нього, а головне дасть можливість ще щось змінити у випадку, якщо вам буде некомфортно, - запевняє Анна. - Але головною перевагою хни є її безпечність, адже в неї майже не має протипоказань. В окремих випадках, коли майстри додають у хну барвники, можуть виникати алергічні реакції. Я ж працюю лише з натуральною сировиною чорного, коричневого та рудого кольору й барвників не використовую взагалі”. Найдовше, до двох тижнів, малюнок хною тримається на руках і ногах, і найменше - на грудях, шиї та спині. Взагалі, все залежить від типу вашої шкіри: чим вона жирніша, тим менше триматиметься розпис.
Нанести на тіло розпис можна й самостійно
Найпрогресивніші та найбезстрашніші експериментаторші можуть спробувати приготувати суміш для розпису вдома власноруч. За словами Анни Чернецької, для цього вам знадобляться сухий порошок хни (продається у магазинах з професійною косметикою) та тепла вода. Хну потрібно просіяти через дрібне сито й поступово, безперервно помішуючи, вливати в неї воду. В результаті повинна вийти густа консистенція. За бажанням можна додати в неї краплю евкаліптової ефірної олії. “Перед нанесенням хни потрібну ділянку шкіри помити, почистити від волосся і обробити спиртом, - ділиться секретами дівчина. - Далі потрібно намітити контур майбутнього малюнка. Наноситься суміш із хни пензликом, або спеціальним конусом. Сохне хна 2 години. У день нанесення ділянку з малюнком краще не мочити водою, а в наступні декілька днів для кращого збереження можна змащувати її евкаліптовою олією і звести до мінімуму контакт з водою та миючими засобами”.
Фейс-арт — модна фішка для створення портфоліо
Фейс-арт - це яскраві малюнки, які створюють на обличчі за допомогою косметики - тіней, олівців, підводок, тонального крему, основи під макіяж тощо. Фейс-арт можна назвати різновидом боді-арту, для нього часто використовують аквагрим, тобто спеціальні фарби на водній основі, які легко змити теплою водою або вологими серветками. До того ж, вони не викликають подразнення шкіри.
Хмельничанка Юлія Кравець вже більше року займається цим видом мистецтва, однак більше звикла працювати з косметикою. За її словами, останнім часом фейс-арт набув неабиякої популярності серед хмельничанок. “Оскільки я працюю з декількома фотостудіями, дівчата часто звертаються до мене з проханням зробити фейс-арт для портфоліо. Це нині стало модною фішкою. Найбільш популярними місцями для малюнків є ділянки очей, лоба, скроні та вилиці. Малюю як абстракції, так і конкретні малюнки, - каже Юля Кравець. - Підбираючи той чи інший малюнок, керуюся власною фантазією, однак щоб створений образ вдало поєднувався з одягом, елементами зачіски тощо. Інколи використовую фейс-арт для створення образу нареченої”.
Дівчина часто бере участь у різноманітних фотопроектах, створюючи неповторні образи дівчат. В одному з них під назвою “Срібло-золото” використовувала й фольгу та стрази для створення блиску. Фантазії було де розгулятися. А дівчата були у захваті. А днями брала участь у проекті “Весняний”, де використовували квіти у зачісках, одязі та фейс-арті.
“Для участі у великих фотопроектах готуюся завчасно. Знаючи, який одяг буде на моделях, створюю ескіз майбутнього малюнку для фейс-арту, інколи щось черпаю з Інтернету, однак неодмінно доповнюю картинку власним баченням”, - каже Юля.
Ідея зайнятися фейс-артом виникла спонтанно. Юля з дитинства малює, тому й постійно мріяла створювати красу для оточуючих. Це приносить їй неабияке задоволення. В майбутньому Юля мріє зайнятися боді-артом з використанням відповідних для нього фарб.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую