ye-logo.v1.2

Рослини як діти, - потребують любові і турботи, -

Суспільство 7813

стверджує мешканка Ярмолинеччини Наталя Мельник

«Вийшло так, що я вісім років сиділа без роботи, - розповідає жінка, - і, щоб чимось себе зайняти, задумала розводити рідкісні рослини. Почала переписуватися з чоловіком із Тернополя, який висилав насіння квітів та овочів. Першими були баклажани, стебло яких тяглося до трьох метрів у завдовжки. Але в нашому грунті вони не росли такі високі і не плодоносили.
Так само не пощастило персикам. Сорт «Київський рай» дає великі соковиті плоди, - на кілограм виходило 5-6 персиків. І ми вже в перший рік зібрали 4 відра. Однак, вчасно не скропили, і дерева почали хворіти.
Загинув від морозів і виноград, привезений із Криму, одне гроно якого важило до трьох кілограмів».
Малинове дерево і банано-грушки
Однак Наталя уже увійшла в смак, тому здаватись не збиралася.
І наступним було бананове дерево, яке весною прикрашається червоно-фіолетовими квітами, які тримаються до трьох тижнів. Правда, плоди у нашій місцевості великими не виростають.
Разом з ним придбала і зізіфус, який квітне білим цвітом, а плоди, схожі на видовжені яблука, мають смак банана і грушки. За словами Наталії, плоди зізіфусу, за саджанець якого вона заплатила 120 гривень, дуже корисні при гіпертонії. Вживають їх свіжими, сушать на компот і роблять цукати.
Через рік у саду в Наталії з’явилася ірга - дерево, яке виростає до 5 метрів, має дуже гарні біло-рожеві квіти і дає солодкі, соковиті, синюваті на колір плоди, які звисають гронами і за смаком нагадують смородину з шовковицею. «В ірги навіть листя смачне, - каже жінка, - і ми його рвемо, аби взимку мати запашний «смородиновий» чай».
Є у Наталі й дерево, на якому росте… малина, ягоди якої мають розмір сливок, вишня з великими солодкими ягодами, сортові персики, груші (одна з них плодоносить уже більше 50 років), сливи, на яких ростуть величезні плоди, і з яких щороку збирають по 10 відер з кожного дерева, шовковиця. Є навіть актинідія (ківі), привезена з розплідника, кизил, на одному дереві якого достигають жовті й червоні ягоди.
«У мене росте вісім дерев абрикосів, - розповідає жінка, - плоди дуже великі й солодкі.
Є ще у Наталі кущ, ягоди якого - суміш ожини з малиною, є порічки, аґрус, смородина, барбарис, калина, 4 кримські сорти винограду, грона який важать біля двох кілограм. Є лимонник - ліана, на якій ростуть грона червоних ягід. Рослина корисна при пониженому тиску і слабкості.

Червоні огірки і всюдисуща ліана
На городі в Наталі теж є на що подивитися. Червоні огірки, які дозрівають у вересні-жовтні і ростуть на високих ліанах. На смак вони кисло-солодкі, і їх добре смажити й варити. Або - чорні помідори, набагато соковитіші від звичайних і солодкі на смак. Є ще жовті, є сорт «де барао», від жовтого до бордового, один кущ якого дає урожай по кілька кілограмів, є «волове серце», одна помідора якого важить майже кілограм. Є ще боби, величиною з горіх і більше 10 сортів болгарського перцю.
Тут же, на городі, розкинувся квітник. Гібіскус - білий, рожевий, червоний, сортові різнокольорові лілії (є навіть темно-фіолетова), ботанічні тюльпани, гладіолуси всіх існуючих кольорів, ліатрис, настойкою з коріння якого натирають хворі суглоби, коберія - біла і блакитна, яка цвіте всього один день, і насінина якої коштує 60 гривень. Тут же примостилися і лікарські рослини - елеутерокок, гінкгобілоба, обліпиха, журавлина.
… Окрасою квітника є тюльпанове дерево, привезене з розплідника.
А біля хати радує око текома - ліана, яка цвіте навіть у жовтні, має помаранчево-червоні квітки, величиною до 40 сантиметрів, і дуже пахне. На дереві одночасно є і бутони, і квіти, і плоди. Цікаво, що ліана дуже любить воду, і щоб добратися до неї, ламає навіть бетонні стіни, піднімає плити, якими викладений двір, пробирається в будинок і росте з-під підлоги.
На південному боці подвір’я росте гліцинія - тропічна ліана, прикрашена гронами різнокольорових квітів, які мають аромат акації. В природних умовах вона виростає до сотень метрів і має вагу в сотні тонн. Росте біля хати і кримська акація, яка цвіте рожевим кольором. Ну і, як обійтися без жасмину - білого, рожевого, бузкового. І навіть махрового.
Звичайно, не обходиться й без обману. «Купували на базарі виноград – по 32 гривні за пагінець, розповідає жінка. - Казали, що він крупний, сортовий, і ми засадили його на великій площі. А він виявився диким… Однак, викинути шкода, він же живий. От і доглядаємо».
Але Наталя, як фанат дивовижних рослин, руки не опускає і вже привезла з розплідника два кедри, замовила сортовий фундук і величезну кількість дивовижних квітів, назву яких запам’ятати не вдалося. «Якщо мені подобається якась рослина, - каже жінка, - я розіб’юся, але буду її мати».

http://subscribe.ru/group/chelovek-priroda-vselennaya/461209/ гліцинія фото
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую