ye-logo.v1.2

Як подолати смугастого шкідника?

Суспільство 3701

Самка колорадського жука відкладає приблизно 500-700 яєць. Тривалість розвитку личинок від 16 до 34 днів, залежно від погоди та умов харчування.

Колорадський жук починає заселяти кущі картоплі в період бутонізації та цвітіння. Саме в цю пору всі види картоплі найчутливіші до пошкоджень. Якщо жуки об’їдять пагони, які цвітуть на 25-45%, то врожай бульби знизиться на 20-31%. При знищенні пагонів на 80% втрата врожаю складатиме більше половини.

Присипання сходів картоплі землею. Роблять це в червні. Ранні сорти присипають в період масової появи сходів. Середньо- та пізньостиглі сорти присипають при висоті пагонів до 10 см.
Присипання може замінити міжрядкове розпушування сходів. Це високоефективно на легких грунтах. Завдяки цьому можна ліквідувати кладки яєць та личинки шкідника. Крім того, зменшаться сходи бур’янів.
Якщо картоплі ви висадили небагато, то можна самостійно збирати кладки яєць, личинок, жуків і знищувати їх.
Існує багато хімічних та біологічних препаратів проти колорадського жука. Використовувати їх варто лише у випадках масового розмноження шкідника. При використанні хімікатів, слід дотримуватися інструкцій. Найкраще проводити хімічну обробку в період масової появи личинок І-ІІ віку. Це співпадає з періодом бутонізації та цвітіння картоплі.
Крім цього, городники часто використовують різні інсектицидні рослини. Настої та відвари з таких рослин бувають згубними для жуків. Серед них можна відмітити чемерицю і рододендрон.

Селекціонери займаються виведенням нових сортів картоплі, стійких до впливу цього шкідника. До таких сортів відносяться Зарево, Іскра, Столовий-19, Темп. Ці сорти підвищують чутливість шкідника до хімічних препаратів. Їх використання дозволить скоротити кількість хімічних обробок: замість 3-4 достатньо 1-2.

Від нашестя колорадського жука пасльонові грядки захистить звичайний попіл (після спалювання дров). Внесіть його під час посадки картоплі і розсади томатів по дрібці в кожну лунку і злегка опудріть поверхню грунту. Щойно сформуються кущі, проведіть повторну обробку. Цього разу обприскайте сходи таким розчином: дволітрова банка попелу на 10 л води з додаванням господарського мила. Такий «концентрат» слід розвести у співвідношенні 1:10.
Також для боротьби зі шкідником можна обприскувати сходи настоєм з листя грецького горіха. Для цього заготуйте листя восени і зберігайте в теплому сухому місці. Приблизно за 20 днів до появи личинок жука замочіть листя у воді з розрахунку 2-3 кг на 10 л, дайте настоятися 1-2 дні, процідіть та обробіть цим настоєм город. В результаті такої обробки гине до 80% шкідників.

Побороти смугастого жука допоможе оман-трава. Для цього слід приготувати таку суміш: 200 г коріння оману відваріть протягом 15 хвилин у невеликій кількості води, дайте настоятися, процідіть та розведіть в 10 л води. Цим розчином обприскайте сходи картоплі.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую