ye-logo.v1.2

Яким має бути справжнє пиво?

Суспільство 5716

Виявляється, що на смак і аромат пива впливає більше, ніж 800 сполук. І запах, напевно, найголовніша характеристика якості цього напою.

На смак пива впливають тисячі нюансів: як ріс ячмінь, скільки сонячних днів було в році, як і з якого ячменю робили солод. Одним словом, щоб отримати хороше пиво, потрібні і якісна сировина, і сучасні технології, і професіоналізм пивоварів.
Чим же має пахнути пиво?
Тут все залежить від виду напою. Якщо це світле пиво, то в ньому має переважати свіжий хмелевий аромат. У темному пиві, як правило, домінує карамельний аромат. Але найголовніше - у правильно звареному напої не повинні "випирати" окремі елементи. Якщо це вдається, запах виходить цілісним, збалансованим і гармонійним.
Усі основні аромати зароджуються у пиві на стадії бродіння. Серед них є так названі корисні запахи, які облагороджують напій, наприклад, етил uексонат, який має солодкуватий аромат червоного яблука, або ізо-амілацетат, який пахне бананом. У невеликих концентраціях ці компоненти надають пиву особливу приємну нотку. Але якщо вони перевищують певну межу, то сприйматимуться як небажані.
Неприємні фенольні, паперові, земляні та інші запахи з'являються у пиві, звареному з порушенням технологій, при низькій виробничій, санітарній культурі, а також при неправильному зберіганні. Фенольні запахи, наприклад, виникають при недостатньо якісному ополіскуванні ємностей, в яких виробляється напій. Паперовий запах виникає в пиві, яке довго стоїть і починає "старіти". Погані умови кип'ятіння сусла надають пиву яскраво виражений запах вареної кукурудзи. Якщо сильно "випирають" дріжджі, це означає, що пиво довго стояло на дріжджах, і вони почали розкладатися. Крім того, неприємний запах може виникнути в пиві й внаслідок неправильного зберігання. Наприклад, якщо напій розливається в пляшки із зеленого скла, і крізь нього проходить ультрафіолетове проміння, то в результаті біохімічної реакції у пиві з'являються меркаптани, які асоціюються із запахом сміття. Пляшки з темно-коричневого скла володіють вищим ступенем захисту пива від впливу ультрафіолету.

Про якість хмільного напою можна судити і за смаковими особливостями. Наприклад, якщо у пиві відчувається характерний неприємний металевий присмак, це означає, що в процесі виробництва пиво контактувало з чорним металом.
Крім металевого присмаку, у пива невисокої якості, можуть бути в'яжучі тони. Причина в тому, що якщо процес бродіння проводиться відкритим способом, то самі ємності для бродіння важко підтримувати в хорошому санітарному стані.
Якщо ви хочете відчути істинний смак пива, ніколи не пийте його з цигаркою. За півгодини (а ще краще за дві) не пийте каву та інші міцні напої. В іншому випадку притупляється чутливість смакових рецепторів, і людина не може адекватно сприймати всі смаки та аромати. Закуска до пива має бути негострою.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую