ye-logo.v1.2

Хмельницькі пивні ріки течуть із двох русел

Суспільство 8610
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

Зустріти чоловіка, який би не любив розслабитися з друзями за келихом свіжого, холодного пива, напевно, неможливо. Ось тільки останнім часом виробники диво-напою починають халтурити, додаючи у нього не натуральні інгредієнти, а штучні порошки.

Тому справжні пивомани знають, що магазинний продукт ніколи не зрівняється зі смаком справжнього “живого” пива. Кореспонденти “Проскурівського телеграфу” намагалися з'ясувати, де в Хмельницькому варять смачне пиво.

Європейська якість пивоваріння
Виявляється, таких місць у нашому місті лише два — це Хмельницький обласний пивзавод та “Броварня” ПАТ “Проскурів”.

“Броварня”

Остання нещодавно запрацювала в ресторані “Софія”. За словами власника Івана Рудика, міні-пивоварня буде пригощати поціновувачів хмільного напою суто солодовим, не пастеризованим пивом, звареним за чешською технологією. Асортимент представлений у двох зразках: 11%-ве світле “Прага класік” та 12%-ве світле “Прага преміум”. Вартість пива — 10 гривень за келих. “Броварня змонтована чеськими фахівцями – визнаними лідерами у виробництві устаткування для виготовлення високоякісних сортів живого пива. Весь процес виробництва пива ви можете спостерігати своїми очима. Через скляну перегородку можна побачити «серце» броварні – відполіровані до блиску величезні мідні чани. У них і відбувається найголовніший процес – тут вариться живе пиво, - каже пивовар “Броварні” Дмитро Сендель. - Для виробництва ми використовуємо лише якісну сировину та чітко дотримуємося всіх вимог, що не допускає використання в процесі виробництва ферментів, стабілізаторів та біодомішок. Лише солод, хміль, дріжджі та вода. Ми намагалися зробити таке пиво, щоб воно сподобалося всім. Його родзинка — легкість, якість та натуральність. Потужність броварні дозволяє робити 60 тисяч літрів живого пива на рік”. Як запевнив нас пан Дмитро, цього сезону в “Броварні” буде представлено лише світле пиво, але надалі планується постійне поновлення асортименту й запуск “ексклюзиву”: тут варитимуть хмільний напій і темний, і з кропивою, і з шишками. Для того аби визначити якість пива, пивовар радить передусім звертати увагу на його колір. До прикладу, світле пиво має бути чистим, прозорим і золотавим. В домашніх умовах можна протестувати пиво на якість. Для цього необхідно налити у великий келих напій. У якісного пива піна досягає 4 см і зберігається не менше чотирьох хвилин. Якщо піна нижча або зникає одразу ж, то напій неякісний. Крім цього, піна повинна прилипати до стінок: якщо після випитого напою на стінках залишилися сліди від піни, то все в порядку - пиво якісне.
Досконала пара: солодке із солодким, гірке із гірким
Дивовижна різнорідність сортів пива дає нам нескінченні можливості для поєднання його з найрізноманітнішими закусками. Солодке пиво гарно поєднується із солодкими закусками, а пиво з хмільною гіркотою краще підходить до гірких, гострих закусок. Необхідно підбирати наїдки так, щоб солодкість (або гіркота) пива не “заглушила” характер закуски. З цього принципу, як і з кожного іншого, є винятки – до прикладу, поєднання солодкого шоколаду з гірким і міцним хмільним пивом. До темного, кремового пива (портер) чудово будуть підходити ситні закуски, такі як печене, тушковане м’ясо або м’ясо на грилі. Досконало смакують також пікантні сири з прошарками блакитної цвілі, такі як горгонзола, рокфор або стілтон. Добре для кулінарних експериментів підходить пиво типу лагер, як і всілякі види Пілснера. Це легке пиво ми можемо поєднувати з жирною рибою і м’ясом на грилі, чудово поєднується воно також із яєчними закусками. Фруктове пиво та пиво типу ламбік ідеально поєднуються в парі з легкими, фруктовими десертами та суфле. Однак, якщо ми дамо волю нашій кулінарній фантазії, ми можемо також подати фруктове пиво з печеною качкою – це дасть нам неповторне поєднання смаків та ароматів.

 ПАТ «Хмельпиво» 

 

Отже, перш за все, хотілося б сказати – це те, що ПАТ «Хмельпиву» вже понад 100 років, цьогоріч йому виповнилося 112, а це, погодьтеся, вагома дата.
Виготовляється його 5 сортів: «Жигулівське», «Проскурівське», «Проскурівське Кайф», «Проскурівське Преміум», та усім відоме «Хмельницьке», всі вироблені за класичною технологією. З чого ж робиться пиво? Перш за все –це солод, (без сторонніх ароматів) виготовляє сам пивзавод, ароматичний хміль, пивзавод закуповує його в селі Пасічна Старосинявського району. Він не гранульований, чисто листковий, без сторонніх ароматів, не гіркий. Ячмінь, цикорій, вирощений на полях Хмельниччини, вода, клопітка праця колективу та працівників ось і весь рецепт. На Хмельницькому пивзаводі дотримуються класичної технології виготовлення пива, від варки до розливу проходить приблизно один місяць. Бродіння пива відбувається 6-8 діб. Багато хто з любителів «живого» пива знає, що термін придатності пляшкового пива збільшився до 20, а пива в кегах до 30 діб. Все це - завдяки подвійній фільтрації. Пивзавод має свої артезіанські скважини, та систему фільтрації води, завдяки цьому вода якісна і придатна для виробництва пива. А вода в пиві, одна із вагомих складових, бо від води залежить не лише смак, а й якість продукції. Тому на пивзаводі ретельно стежать за якістю води та пива. Проводять багаторазові проби та досліджують його смакові якості.
«Пиво, має бути живим, воно має вироблятися без шкідливих домішків та пастеризації», - так каже, Ніна Юрчак, котра пропрацювала вже понад 35 років на пивзаводі ПАТ хмельпиво, наразі вона – виконуюча обов’язки начальника виробничої лабораторії. Споживачі живого пива знають, що головне в пиві – це його смак і якість, працівники пивзаводу впевнені у якості, бо й самі в не робочий час полюбляють посмакувати ним. В середньому, ПАТ «Хмельпиво» випускає 6 млн. пляшок на рік. Відправляють напій в різні міста України: Кіровоград, Київ, Харків, Донецьк, Тернопіль, Чернівці та інші міста. Планують розширити відправку пива. Пивзавод ПАТ «хмельпива» має три фірмових магазини, тому любителі можуть купувати пиво не лише на підприємстві, а й у різних магазинах Хмельницької області. Цього року хмельпиво знову почало виготовляти «Жигулівське» пиво.
 

Світлана ЯСЬКОВА та Юлія ЯНКОВИЧ.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую