ye-logo.v1.2
5 Серпня, 2020

У міського голови, як у звичайних людей

Суспільство 2009
Михайло Сімакевич зі свою сім'єю. Фото klyuch.com.ua
Михайло Сімакевич зі свою сім'єю. Фото klyuch.com.ua

«А ти знаєш, ким працює мій дідусь?» - допитливі дитячі оченята свердлять мене поглядом, ще одні - тримають під пильним прицілом.

Я то, звичайно, знаю, але чомусь хочеться почути цю відповідь від дітей, тож прикидаюся незнайкою, відповідаючи: «Ні, не знаю!» 
«А ким він працює?» - перехоплюю ініціативу і йду у контрнаступ. «Міською головою!», - випалює хлопчина і я про всяк випадок роблю круглі очі, ніби вперше чую таку інформацію.
Малюки тішаться з мого невігластва і просто-таки засипають усіма можливими й неможливими запитаннями.
Сьогодні ми у гостях у міського голови Кам'янця-Подільського. Мешкає родина Сімашкевичів у селі Довжок, у приватному будинку. 
Чесно кажучи, їдучи в гості до першої особи міста, не знали, що побачимо - чи неймовірну розкіш, чи надзвичайну скромність. Виявилось, все набагато простіше, навіть можна сказати по-домашньому.
У невеликому 2-поверховому будинку Сімашкевичів мешкає дві сім’ї: господарі дому - Михайло та Алла та їх донька Юлія з чоловіком Геннадієм та дітьми Богданом і Давидом - отими двома чомусиками, які дорогою таки замучили мене запитаннями.
- У нас тут нічого зайвого, - показує господу Михайло Євстафійович. - Будинок будували власними силами, дуже довгий час. А починали ще коли я в карному розшуку служив.
- І як знаходили час? - дивуємось.
- Після чергування приходив і ставав до роботи, разом з дружиною, цеглина за цеглиною. Алла он у мене взагалі як тракторець, вдвох з тестем вирили погріб, - жартує міський голова.
- А чому би й ні? - приєднується до розмови Алла Сергіївна. - Роботи ми не боїмося. Проект будинку придумав чоловік. У нас все по-простому, як у звичайних людей.
І справді, у будинку немає надзвичайної розкоші чи зайвих кімнат. Для всього своє місце. На першому поверсі вітальня та кухня. На другому - спальні кімнати. І скрізь - надзвичайно багато квітів та ікон. Як про перші, так і другі дбає Алла Сергіївна. Деякі ікони, до речі, привезені з Єрусалиму. А квітів... Будинок так і потопає у них! Дружина міського голови обожнює рослини, усіляко їх плекає. Клумби, альпійські гірки, маленьке озерце з фонтаном, рибками, лататтям та черепахами - це також її рук справа. До речі, все зроблене настільки вдало, майстерно, продумана кожна деталь, що навіть заворожує.
У дворі будинку є невеличкий басейн, в якому у спеку полюбляє плюскатися малеча, за ним - гараж, де стоїть раритетна «Волга» Михайла Євстафійовича та кілька мотоциклів, як радянського, так і іноземного виробництва. Уся техніка в ідеальному стані, ніби щойно з конвейєра. Гараж - то царина міського голови. Крім того, має він ще власний кабінет, точніше кімнату для відпочинку, яку називає «дідурня». Про неї ми розкажемо у окремому випуску.
Хоч Сімашкевичі й живуть у селі та мають можливість тримати якусь живність, але окрім котячої ферми та двох собак більше ніяких тварин. Ми не помилилися, дійсно ферми: на обійсті міського голови мешкають більше 20 (!) котів.
- Деякі стали дикими, до рук не йдуть, але годуємо усіх, - каже Алла Сергіївна. - Здається, тієї доброти, яку має ця жінка, вистачило б на всіх котів планети.
- Алло Сергіївно, чоловікові у справах допомагаєте? - цікавимось.
- У жодному разі! Все, що стосується його роботи, я туди не лізу. Усе, що потрібно для дому, радимось, що і як краще придбати чи поставити. Решта - не моя справа. Моє - це діти, дім.
- Переступив поріг будинку, про роботу ні слова, - каже Михайло Євстафійович. - Часом буває телефонують друзі, колеги чи знайомі. Одразу попереджаю: можете приїжджати до мене додому, поп’ємо чаю, але про роботу ні слова.
Як би не був зайнятий міський голова, він завжди знайде час для онуків. Їх улюблене заняття - катання на велосипедах та мотоциклі. Як лишень випадає вільна хвилина, чоловічий склад Сімашкевичів у повній бойовій готовності крутять педалі, нарізаючи кола по Довжку.
Цього року Михайло і Алла Сімашкевичі вперше вибралась разом на відпочинок. Побували у кількох країнах Європи: і світу трохи подивилися, і від міської метушні відпочили.
Попивши чаю, поговоривши про життя-буття, послухавши черговий жарт від міського голови, як і домовлялися, про роботу - жодного слова.


Наталія ЯЦЕМІРСЬКА, klyuch.com.ua

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую