ye-logo.v1.2

Чемеровецький солодовий завод корпорації «Оболонь» - найбільший у Європі

Суспільство 13279
Фото: Фото автора

«Маю стабільну зарплату, тож впевнений у майбутньому», – каже Вадим Олійник. У знайомого посадовця з Городка 30 днів відпустки. Чоловік, як і більшість його колег, не їде відпочивати, а влаштовується різноробочим на чемеровецьку «Оболонь».

«Хтось в Польщу їде полуницю збирати, а я в сезон на завод різноробочим, – каже 43-річний Ігор. – Сам колись за кордон на заробітки їздив. Але для чого світом вештатися, коли під боком можна заробити».
Чемеровецький солодовий завод заснований у 2005 році. Збудований з нуля. А нині підприємство є одним з найпотужніших не лише в Україні, але й у Європі.
«З зарплати ще й дітям допомагаю»
«Від нас залежить якість солоду, – каже хімік сировинної лабораторії Валентина Пагор, 57 років. – Перевіряємо на білок, вологість, життєдіяльність, енергетичну здатність, зарядженість, колір – всього на сім чинників. Тут чудові умови праці, гарний колектив і відповідна зарплатня. Зі своєї зарплати я ще й дітям допомагаю».
На вагу заїжджає вантажний «Мерседес». Водій відмічається у приймальника. Відкриває борти авто. З кузова з шурхотом сиплеться ячмінь. На вивантаження витрачає три-чотири хвилини. Автівка ще не встигла від’їхати, як на черзі стоїть інша вантажівка.
«370 чоловік у нас працюють, – розповідає директор Чемеровецього солодового заводу, що належить корпорації «Оболонь», Михайло Загородний. Чоловік бере у жменю солод. Пересипає його з долоні в долоню. – Завод збудований у полі, на площі 32 га. Середня заробітна плата на підприємстві понад 3 тисячі гривень. Президент корпорації «Оболонь» Олександр Слободян ставить конкретні завдання. Зокрема і щорічне підняття зарплати».
На роботу їздять за 25 кілометрів
Алім Євчук мешкає у Дунаєвецькому районі. На роботу їздить за 25 кілометрів.
«В селі роботи нема, тож купив «Жигулика» і на завод їжджу, – розповідає 29-річний Алім. Хлопець працює на лінії вивантаження замоченого ячменю. – 420 тонн солоду на добу. З 14% піднімаю вологість до 45%. Тоді ячмінь починає проростати. А при певній температурі і вологості ячмінь стає живим».
Транспортна лінія тягнеться на кілька сотень метрів. Піднімаємося на три поверхи вгору. У чотирнадцяти 60-тонних чанах ячмінь засипаний майже під саму горловину. Тут продукт проходить повну ферментацію.
Майстер зміни солодового виробництва стежить за всіма процесами.
«Є бригадири, слюсарі, чистильники, – каже майстер зміни Вадим Олійник, 28 років. – Я їм ставлю завдання. Зміна 12 годин. Відробив, дві доби вдома. Є дружина, донька. Відверто кажучи, хотів, щоб донька також працювала на корпорацію «Оболонь». Маю стабільну зарплату, тож впевнений у майбутньому. До цього я в школі інформатику викладав. Але тут набагато цікавіше, і фінансово вигідніше».
Хлопець починав працювати звичайним оператором. За три роки став майстром зміни. Загалом, усі керівні посади на підприємстві (від директора до заступників і начальників цехів) займають люди, котрі не один рік пропрацювали на підприємстві. Усі вони починали з найнижчих посад: робочий, оператор, хімік-лаборант.
«Так і має бути, – каже хімік виробничої лабораторії Оксана Бадик, 36 років. Я на підприємстві працюю шостий рік. Знаю усі тонкощі своєї роботи. Наша лабораторія ячмінь перевіряє на 20 чинників: фільтрація, фізико-хімічні показники, колір… Маю стабільну і гарну зарплату без затримок».
«Міжнародний аудит щорічно проходимо на „відмінно”»
Оператор котельні, 28-річний Сергій Заяц на корпорацію «Оболонь» працює 5 років.
«Гарна робота, дружний колектив і чудова зарплата. На зарплату забезпечую сім’ю. Дружина не працює. Плануємо другу дитину», – каже Сергій.
За ініціативи Президента корпорації «Оболонь» Олександра Слободяна і його команди, на солодовому заводі діє їдальня. Обід (перше, друге з м’ясом, десерт і компот) обійдуться у 10 гривень.
«У 2005 році розпочали будівництво солодового заводу, – розповідає його директор Михайло Загородний. – Вже через три роки запрацювала перша черга. А з січня 2009 року працює друга черга. Жодне підприємство області не атестоване по 4 системах ІСО. Про це можна розповідати годинами, але, якщо коротко, то нас щороку перевіряють на безпеку харчових продуктів. Ми дотримуємося вимог щодо споживача, на шкідливість виробництва навколишньому середовищу, а також на належні умови праці людей. З усіх показників ми перевищуємо державні ГОСТи. Щороку міжнародний аудит проходимо на „відмінно”. Подібних перевірок не проходить жодне підприємство області».
Президент корпорації «Оболонь» Олександр Слободян є генератором ідей. Лише цьогоріч у розвиток підприємства (конкретно – у зменшення енергозатрат) вкладено 10 мільйонів гривень. Результат – енергозатрати зменшені вдвічі.
До речі, Чемеровецький солодовий завод на добу використовує 1200 кубів води. Новітні очисні споруди, котрі не мають аналогів на Хмельниччині, після використання роблять воду питною. Скажу відверто, за смаком і запахом вода з крана поcтупається очищеній на солодовому заводі.
Щороку, крім тринадцятої зарплатні, працівники корпорації отримують оздоровчі, у розмірі 260 гривень за кожен відпрацьований рік. Щоліта діти працівників безкоштовно відпочивають на морі, а люди отримують путівки лише за 20 відсотків від їх вартості.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую