ye-logo.v1.2

Грип дійшов і до нас

Здоров'я 2763
Фото: poltava.pl.ua

За даними управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради за минулий тиждень рівень захворюваності населення міста на грип та ГРВІ дещо зріс, однак не перевищив епідемічного порогу.

ВООЗ спільно з партнерами постійно проводить глобальний моніторинг грипу, щорічно рекомендує склад вакцини від сезонного грипу. В епідсезоні 2012-2013 рр. захворювання викликаються двома штамами грипу А: Н1N1 – Каліфорнія, Н3N2 – Вікторія та 1 штамом грипу В – Вісконсінг. 

Хмельницька міська рада нагадуэ, що грип – це висококонтагіозне вірусне захворювання, схильне до епідемічного розповсюдження, яке клінічно проявляється симптомами інтоксикації і катаральними явищами зі сторони дихальних шляхів. Захворювання грипу викликається РНК-вмісним вірусом, стійким до низьких температур, але який швидко гине при дії дезінфікуючих розчинів та нагріванні. Грип швидко поширюється в місцях скупчення людей: серед школярів, на підприємствах, у будинках дитини, будинках для людей похилого віку тощо.
Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів, тому має залишатися вдома, при потребі потрібно викликати лікаря додому.
Для сезонного грипу характерні раптова поява високої температури, нав’язливий сухий кашель, біль у м’язах, суглобах, горлі, погане самопочуття. Вірусна пневмонія може виникати з перших днів хвороби та за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Грип може призводити до розвитку важкої хвороби або смерті у людей з груп підвищеного ризику, які хворіють на ВІЛ-інфекцію, цукровий діабет, первинні імунодефіцити, бронхіальну астму, хронічного захворювання, нирок, печінки, серцево-судинної системи тощо. За даними ВООЗ у всьому світі щорічно на грип хворіє 3-5 млн. людей, помирає внаслідок грипу та його ускладнень 250-500 тис.
Найефективнішим шляхом профілактики хвороби або її тяжких наслідків є вакцинація. Серед дорослих людей вакцина може запобігти захворюваності на грип у 70-90%, якщо вчасно вакцинуватись. Серед літніх людей з хронічними захворюваннями вакцина зменшує кількість важких ускладнень до 60% та запобігає смертельним випадкам.
Вакцинація проти грипу не передбачена в обов’язкових щепленнях за віком, але вона є рекомендованою для пацієнтів за станом здоров’я, а також для людей, які працюють у великих колективах: медпрацівників, вчителів, військовослужбовців та ін.
Медики радять при перших ознаках ГРВІ та грипу залишатись вдома, дотримуватись ліжкового режиму, гігієнічних навичок, вживати багато рідини. При поганому самопочутті, явищах інтоксикації, високій температурі, яка не піддається дії жарознижуючих засобів, болях за грудиною, явищах задухи терміново звертатись за меддопомогою та для уточнення діагнозу.
Потрібно пам’ятати, що противірусні препарати є найбільш ефективними в перші дні хвороби. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую