ye-logo.v1.2

Павло Чорнобровий: «До 2020 року симптоми алергії будуть практично у всіх мешканців міста»

Здоров'я 3984
Дмитра Скрипника
Фото: Дмитра Скрипника

Для більшості хмельничан літо асоціюється з відпочинком та сезоном відпусток.

 Але для декого з них – це не найкращий період життя, коли прогулянка на свіжому повітрі чи поїздка на природу перетворюються на муки й викликають бажання якнайшвидше сховатися у приміщенні. Адже саме там стають меншими симптоми хвороби, яка порушує звичний ритм життя й викликає купу неприємних відчуттів. Поліноз – сезонне алергічне захворювання, що викликається пилком рослин та проявляється запаленням слизових оболонок дихальних шляхів та очей. Чим загрожує ця хвороба і як з нею боротися? Про це та багато іншого кореспондент «Проскурівського телеграфу» розпитувала головного алерголога області Павла Чорнобрового.
- Основні симптоми алергії на пилок рослин: сльозотеча, закладеність носа та часте пчихання дуже схожі із проявами застуди. Як їх розпізнати?
- Якщо людина страждає на нежить та сльозоточивість два-три роки підряд у весняно-літній період в один і той самий час, особливо у травні чи червні, найвірогідніше її захворювання не застудного, а алергічного характеру. Адже поліноз проявляється лише у сезон пилкування, а при гострих респіраторних вірусних інфекціях чітка сезонність відсутня. Саме через схожість симптомів чимало подолян вже багато років, нічого не підозрюючи, хворіють на поліноз, щиро віруючи, що їх «атакує» застуда. А все набагато серйозніше…
- Це небезпечне захворювання?
- Поліноз – захворювання, яке не дає нормально жити. Мінімум на два місяці, а в деяких випадках і довше, людина практично «випадає» з життя. Їй заважають свербіж, закладеність та постійні виділення з носу, сльозотеча, пчихання, головні болі, а також загальна слабкість. На жаль, у більшості випадків люди не надають великого значення своєму захворюванню, помилково вважаючи його несерйозним й дріб’язковим.
- Якщо людина співставила усе вище сказане із своїми симптомами й запідозрила, що стала «жертвою» полінозу, які її наступні дії?
- Не відкладаючи у довгий ящик, звернутися до алерголога. Саме до нього, а не до іншого лікаря. Адже, як показує практика, значна частина хворих на поліноз йде до ЛОРа, який не завжди діагностує алергічну хворобу й прописує необхідний курс лікування. Якщо ж людина прийде до алерголога на стадії загострення хвороби, він пропише їй необхідний комплекс ліків: таблетки, краплі, спреї, які повернуть до звичного ритму життя. А в міжсезоння, осінньо-зимовий період, необхідно визначити, на що саме у вас алергія й провести вакцинацію, щоб у всеозброєнні зустріти весняно-літній сезон.
- Тобто, хворий на поліноз влітку може лікуватися лише від загострення хвороби, щоб пом’якшити її симптоми? А визначити, на який саме алерген так бурхливо реагує організм й проводити профілактику можна лише восени чи взимку?
- Правильно. Під час загострення хвороби немає сенсу робити проби на алергени. Вони не покажуть загальної картини. Тому діагностичні процедури краще відкласти на осінньо-зимовий період. Як і не має сенсу цілком вірити телевізійній рекламі, яка після вживання чарівної таблетки обіцяє позбавлення від більшості симптомів полінозу. Вона може зняти лише частину проявів хвороби. Але досить часто навіть комплексу засобів буває замало.
- Поки хворий шукає час та налаштовується на відвідини алерголога, як йому захиститися від пилка? Наскільки дієві превентивні методи захисту: марлеві сітки на вікнах, регулярне вологе прибирання?
- При полінозі такі методи захисту безсилі. Адже, до прикладу, розмір пилку амброзії, 18 мікрон, а діаметр електроциту – 7 мікрон. При таких мікроскопічних розмірах алергену ніякі марлі не допоможуть. Пилок постійно висить у повітрі. В одному кубічному метрі повітря кімнати - декілька тисяч пилинок. І ми ними дихаємо.
- Багато хмельничан страждають від полінозу?
- На поліноз у світі хворіють 500 мільйонів чоловік, й ця цифра щороку зростає. Згідно з останніми результатами досліджень, до 2020 року в містах з населенням понад 100 тисяч алергічні захворювання будуть складати 100 відсотків – тобто їхні симптоми будуть у кожного. Що ж стосується Хмельниччини, то відсотків тридцять подолян мають ті чи інші алергічні захворювання, десята частина яких припадає на поліноз. Тобто, три відсотки від загальної кількості мешканців нашої області - полінозники. Причому кількість хворих набагато більша серед міських, аніж сільських мешканців. Але це все офіційна інформація. У половині випадків люди терплять поліноз, не надаючи великого значення своєму захворюванню й ігноруючи візит до лікаря. А дарма, адже не лікуючи алергію на пилок вони не живуть, а страждають - клініку активного полінозу важко терпіти. Тому якість життя при полінозі значно зменшується.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую