clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Суд скасував указ Міністерства про реорганізацію протезного підприємства у Хмельницькому

Фото: Дмитра Скрипника

Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство не реорганізовуватимуть.

Таке рішення прийняв Окружний адміністративний суд Хмельницької області, задовольнивши позов кількох громадських організацій інвалідів до Міністерства соціальної політики України.

Нагадаємо, за Наказом № 608 Мінсоцполітики, в рамках реорганізації Хмельницьке ДЕПОП мало бути приєднано до Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, що обурило інвалідів і працівників закладу.
«Цей наказ не має жодних економічних підстав. Нам не надали навіть документації з розрахунками, які б підтверджували потрібність реорганізації заводу. Ми не розуміємо для чого потрібне перетворення його у філію, адже це госпрозрахункове підприємство, яке не фінансується з державного бюджету. Тобто його реорганізація не призведе до економії державних коштів», — наголошує директор Хмельницького ДЕПОП Ігор Ліщук.
Від реорганізації найбільше постраждали б інваліди, адже вони не мали б можливості так швидко і якісно отримувати допомогу. За словами заступника директора підприємства Оксани Борисової, завод надає послуги всьому західному регіону країни.
«Справа не лише у втраті робочих місць працівниками, а в тому, що без медичного забезпечення могли залишитися люди з особливими потребами. Якщо вже реорганізовувати підприємство, то навпаки – розширювати, адже у час війни до нас за допомогою звертається ще більше людей», — каже Оксана Борисова.
Лідія Бурдаш працює у цьому закладі вже 30 років. Ідею приєднання до іншого підприємства вважає абсурдною.
«На підприємстві більше сотні працівників. Це унікальні спеціалісти, по допомогу до яких звертаються люди з особливими потребами. Добре, що здоровий глузд переміг», — впевнена Лідія Бурдаш.


«Мабуть, вперше працівники соціальної сфери звертаються до свого «рідного» міністерства через його несправедливі дії. Добре, що ми об’єднались і виграли. А на протезний завод чекає не реорганізація, а скоріш за все розширення і закупка нового обладнання. Там працюють прекрасні спеціалісти, які і надалі обслуговуватимуть інвалідів у області і за її межами», — переконаний голова Хмельницької обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України Олександр Цюзік.
Позивачі рішенням Феміди втішені, попри те, що суд задовольнив лише одну частину позивної вимоги: про скасування Наказу № 608. А от дії Міністерства соціальної політики суд не визнав протиправними, як того вимагали громадські організації.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відеоГарячі лінії

> <

Архів новин

<<Жовтень 2017>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31