ye-logo.v1.2

Вакцинація: епідеміологи кажуть, вакцина є, але не вся

Здоров'я 3861
за шість місяців 2017 року показники вакцинації у Хмельницькій області на рівні
за шість місяців 2017 року показники вакцинації у Хмельницькій області на рівні

Більшість вакцин, які включені до Календаря профілактичних щеплень, в області є.

Щоправда, такі вакцини як БЦЖ та гепатит В наявні лише в залишку.

В кінці липня на початку серпня на Хмельниччині планують поповнити запаси вакцин, яких не вистачає. Про це повідомив головний епідеміолог Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олександр Мирний.

«Найпроблемнішою для нас є вакцина БЦЖ, якої на 5 липня залишилося лише 420 доз. Загалом, для потреби подолян необхідно 80 тисяч доз. До 21 липня болгарська вакцина БЦЖ має з’явитися в Україні. На Хмельниччину вона прибуде лише через три-чотири тижні», - розповів Олександр Борисович.

За словами головного епідеміолога області, якість вакцини хороша. На відміну від вакцин російського та данського виробництва, які часто викликали побічні дії, болгарська – зарекомендувала себе добре.

Щодо щеплень проти гепатиту В, то їх можна зробити лише в пологових відділеннях. За словами Олександра Мирного, на дільницях – у центрах первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини, їх немає.

«Перебої із постачанням згаданих вакцин пояснюються відсутністю закупівлі за державні кошти. Заявку на їх постачання та кошти були перераховані ще наприкінці минулого року, проте процес затягнувся через проведення тендерних процедур. Наступного тижня очікуємо закриття цього питання, адже здійснена державна закупівля цих вакцин і незабаром вона з’явиться і у нас», - пояснює головний епідеміолог області. Інформацію щодо залишків імунобіологічних препаратів на Хмельниччині закуплені за кошти державного бюджету можна знайти тут:

Крім того, Олександр Борисович повідомив, що вакцина проти кору, красну та паротиту (КПК) є у достатній кількості. Нова партія цієї вакцини надійшла в кінці червня. Необхідна кількість доз є АКДП (адсорбована кашлюково-дифтерійно-правцева вакцин) для дітей. Цей препарат держава надала замість всім відомих Пентаксиму та Інфанриксу, постачання яких до 2019 року не заплановане.

Щодо дифтерійно-правцевого анатоксину та поліомієліту, то за словами Олександра Мирного, вакцин достатньо, а попиту мало.

Загалом, за словами головного епідеміолога Хмельниччини, за шість місяців 2017 року показники вакцинації у Хмельницькій області на рівні, а в деяких випадках, і вище загальних по державі.

Надія Свінціцька. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую