ye-logo.v1.2

Вдвічі більше подоляни стали хворіти на вірусний гепатит А

Здоров'я 3026

В зоні ризику – діти та молодь.

Спека сприяє захворюваності. «Як правило, зараження людей відбувається в теплий період року», - каже завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

Крім того, медик пояснила, що кожні 5-7 років на Хмельниччині спостерігається підвищення захворюваності на гепатит А. 2017 рік став таким. Про це свідчать цифри. «Так за шість місяців поточного року зареєстровано 21 випадок захворюваності на вірусний гепати А проти восьми в 2016 році. Хворі були у п’яти регіонах області», - каже ТетянаЮрівна.

Як відбувається зараження?

Збудник вірусного гепатиту А потрапляє в організм людини через рот з забрудненою водою, їжею або через брудні руки. Протягом 7-50 днів вірус розмножується в печінці і в цей період ніяк себе не проявляє. Далі з’являються перші ознаки захворювання – лихоманка, головна біль, загальна слабкість, болі в м’язах, суглобах, катаральні явища. Через декілька днів – нудота, блювота, інколи болі в області печінки. Такі симптоми характерні і для ряду інших захворювань, тому на даній стадії вірусний гепатит А часто не розпізнається, і його приймають за інші захворювання. З часом проявляються симптоми, характерні для гепатиту: темна сеча, світлий кал. Відмічається пожовтіння склер, шкіри.

Як передається?

Хворий ВГА являється небезпечним для оточуючих, так як з біологічними виділеннями велика кількість вірусів забруднює довкілля, грунт, воду, особливо в перший період захворювання. Вірус може тривалий час зберігатись в зовнішньому середовищі. Особливо небезпечне потрапляння вірусу в водопровідну мережу та у відкриті водоймища (річки, озера), де зараження може відбутися і під час купання.

Хто в зоні ризику?

Вірусним гепатитом А можуть хворіти люди різного віку, але в першу чергу – діти та молодь.

Профілактика

Вірусний гепатит А – серйозне захворювання, тому його профілактика має важливе значення. Варто ретельно мити руки перед вживання їжі, після відвідування місць загального користування, коли повернулись додому з вулиці. Не вживайте немиті овочі і фрукти, ретельно промивайте їх проточною водою. Не пийте воду з відкритих водоймищ, попередньо її не прокип’ятивши.

До речі, на Дністрі гепатиту А не виявлено. Працівники Хмельницького лабораторного центру не виявили у дністровській воді небезпечної хвороби.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую