ye-logo.v1.2

Холодова алергія, або Чому варто звертати увагу на "зимові хвороби"

Здоров'я 6090
Холодова алергія не зустрічається у здорових людей
Холодова алергія не зустрічається у здорових людей. Фото: yaklikuvati.in.ua

Причина холодової алергії криється в одній із важких хвороб

Лікування напряму пов’язане з основним діагнозом і може бути затяжним і непростим

З настанням холодної пори року можна часто почути скарги на те, що під час перебування на вулиці у людей червоніє шкіра, з’являється нежить, сльозотеча. Зазвичай більшість самостійно ставлять собі неправильний діагноз і називають таку реакцію організму холодовою алергією, цим самим приписуючи собі важку хворобу.

«Взагалі алергія – це специфічна відповідь імунної системи на подразник – щось чуже для організму. Наш організм бореться з цим подразником, намагаючись його знищити. Холодова алергія – це негативна реакція людського організму на дію низької температури, холодного вітру, води чи повітря», – розповів лікар-алерголог обласної лікарні Павло Чорнобровий.

Як повідомив лікар, довгий час медики взагалі не хотіли визнавати саме поняття «холодова алергія». Адже хворобливу реакцію організму провокує фізичний фактор – холод, а алергену як такого немає.

Найчастішими проявами такої алергії є шкірні реакції: почервоніння, набряки, свербіж шкіри на відкритих ділянках тіла. Через деякий час з’являється відчуття болю, свербіж посилюється, можуть з’явитися пухирі, як при кропив’янці. При цьому людина скаржиться на головний біль і слабкість, підвищується артеріальний тиск, виникає задишка. Дуже часто звичайну реакцію організму на низьку температуру називають холодовою алергією, але це зовсім неправильне твердження. Холодова алергія не зустрічається у здорових людей.

«У плазмі крові є декілька десятків різних білків. А кріоглобулін – аномальний білок, може бути присутній у крові лише при певних захворюваннях. Саме він стає нерозчинним при низькій температурі і призводить до закупорки невеликих кровоносних судин в холодну погоду, викликаючи появу характерних висипань. Тому алергія на холод розвивається після перенесених важких захворювань. Їх є як мінімум 20: захворювання крові (мієломна хвороба, лімфолейкози), ревматоїдний артрит, червоний вовчок, геморагічний висип, синдром Рейно, артралгія та ін. Деякі інфекційні захворювання також можуть привести до кріоглобулінемії: гепатити, мононуклеоз, герпетичні інфекції, сифіліс», – каже алерголог.

Саме тому причина холодової алергії криється в одній із цих хвороб, яка і потребує першочергового лікування. Як розповів лікар, холодова алергія – важке захворювання. Її в жодному разі не варто легко сприймати або ж займатись самолікуванням. Потрібно звертатися до лікаря-ревматолога або алерголога і шукати причину холодової алергії.

Діагностувати холодову алергію можна за допомогою алерготестування (холодової проби): прикладаючи холод на певні ділянки шкіри, лікар спостерігає за місцевою реакцією організму. Це не часте захворювання, діагноз підтверджується у 2-3 випадках з 10. Лікування холодової алергії напряму пов’язане з основним діагнозом і може бути затяжним і непростим.

Якщо ж ви знаєте про свою хворобу, ускладнень можна уникнути заздалегідь, адже така алергія має властивість проявлятися регулярно. Хворий повинен тепло одягатися, носити головні убори, берегти обличчя, вуха, руки, ноги. При сильному морозі лікар радить не виходити на вулицю взагалі. Також для полегшення симптомів алергічної реакції призначають антигістамінні препарати.

Виникати така алергія може не тільки при низькій температурі на вулиці. Організм реагуватиме на холодний вітер, холодну воду, реакція може з’явитися і після контакту з холодною поверхнею або після вживання холодної їжі чи напоїв. У таких випадках потрібно намагатися уникати контакту з ними.

Надія ГЕЙЧУК.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую