ye-logo.v1.2

Щороку на Хмельниччині близько сотні людей помирає від туберкульозу

Здоров'я 9775

Кожен шостий українець помирає від цієї недуги.

Про ситуацію із захворюваністю на туберкульоз розповіли сьогодні, 23 березня на прес-конференції в Департаменті охорони здоров’я ОДА, яка була проведена з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, що відзначається 24 березня.

Очільник Департаменту Яків Цуглевич розповів, що ситуація щодо захворюваності на цю хворобу дещо покращується. «Якщо хворих на цю патологію на Хмельниччині у 2016 році фіксувалося 53,4 особи на 100 тисяч населення, то у 2017 році ця цифра знизилася до 47,7 осіб», - каже директор Департаменту.

Погане харчування та несвідомість громадян – одні зі причин високого рівня захворюваності на туберкульоз в нашій державі. Це підтверджує головний лікар Хмельницького обласного протитуберкульозного диспансеру Сергій Василенко.

«Якщо наразі у Німеччині фіксують 5-6 хворих на 100 тисяч населення, то Україна має 70,5 випадків на 100 тисяч мешканців. За оцінками ВООЗ, кожний шостий пацієнт з туберкульозом в Україні помирає, хоча сьогодні це захворювання виліковне. Минулого року на Хмельниччині від цієї недуги померло 94 особи. Головні причини цього – погане харчування, а як наслідок – зниження імунітету та несвідомість громадян, які відмовляються від туберкулінової діагностики та несвоєчасно звертаються до лікарів», - каже Сергій Павлович.

Під час зустрічі розповіли, що зараз в Україні зареєстровано понад 28 тисяч пацієнтів з діагнозом "тубезкульоз", у тому числі близько 10 тисяч осіб з мультирезистентним захворюванням.

Лікар розповідає, що хворий на туберкульоз може заразити цією хворобою усіх, з ким проживає, їде в громадському транспорті або просто зустрічається на вулиці.

«Туберкульозна паличка дуже стійка до навколишніх чинників. Вона не боїться ні спиртів, ні кислот і вбити її дуже складно. В нашій державі 95% населення інфіковане туберкульозною паличкою. Але через те, що є імунітет, люди не хворіють масово, а лише ті, які недоїдають та мають знижені захисні функції організму. Саме тому, особам які кашляють більше двох тижнів, варто піти до лікаря і перевіритися чи не "підчевив" він випадково небезпечну хвробу. Лише відповідальне ставлення усіх людей до свого здоров'я, зможе зупинити дану хворобу», - каже медик.

Аби не захворіти на туберкульоз, лікар радить для дітей проводити протитуберкулінову діагностику, а для дорослих – вчасно робити рентген легень та ввести здоровий спосіб життя.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую