ye-logo.v1.2

«Біль у хребті не завжди викликає радикуліт»

Здоров'я 6193
Протягом життя кожен другий українець стикається з радикулітом
Протягом життя кожен другий українець стикається з радикулітом. Фото: personalinjurydoctorgroup.com

Майже у 95 відсотках випадків радикуліт є проявом остеохондрозу

 Хто з нас не відчував болю у спині? Тривале сидіння за комп’ютером, важка праця на городі, травми — усе це провокує проблеми з хребтом. Відчувши біль у попереку, ми вважаємо, що це — радикуліт. Проте, виявляється, радикуліт може бути ще шийним та грудним. Про причини виникнення хвороби і правила роботи на городі розповідає завідувач неврологічного кабінету Хмельницької міської поліклініки № 1 Анатолій Слободяник.

— Анатолію Георгійовичу, що таке радикуліт?

— Радикуліт — це запалення нервових корінців, які входять у міжхребетні отвори. Розрізняють шийний, грудний та попереково-крижовий радикуліт. Найчастіше причиною радикуліту є остеохондроз, також викликати радикуліт можуть патології дискового апарату хребта, травми. Спровокувати захворювання можуть переохолодження, незграбні рухи, підняття вантажів, робота чи тривале перебування у незручній позі. Але сам по собі, з нічого, радикуліт не виникає. Швидше за все, людина вже відчувала біль чи дискомфорт у спині, проте не надавала цьому належної уваги. Причому якщо раніше від радикуліту страждали здебільшого люди старшого віку, то тепер він значно «помолодшав».

— Ознакою радикуліту є біль?

— Так, але біль у спині може бути ознакою різних захворювань — остеохондрозу, травм, деяких соматичних захворювань, які провокують біль у хребті. Тож не потрібно самостійно встановлювати собі діагноз. Щодо відмінних ознак радикуліту, то це можуть бути: біль, який виникає раптово, посилення болю, коли людина, лежачи на спині, піднімає пряму ногу, якщо гострий біль відчувається при чханні чи кашлі, вночі біль посилюється. Дуже часто при радикуліті біль віддає у руку чи ногу — тобто продовжується по ходу запаленого нерва. Але щоб з’ясувати, чому у вас болить спина, слід обов’язково звернутися до лікаря.

— Для діагностики достатньо зробити рентген?

— Усі діагностичні процедури призначить лікар. Звісно, потрібен детальний огляд, важлива розмова з пацієнтом, аби дізнатися про його спосіб життя, харчові пристрасті.Також потрібні додаткові методи дослідження. Взагалі діагностика спрямована на те, щоб з’ясувати причину болю у спині.

— Часто напад радикуліту трапляється на городі чи дачі, де швидко медичну допомогу отримати непросто. Що потрібно зробити для першої допомоги?

— Якщо відчули різкий біль, потрібно надати хребту спокій. Можна прийняти щось знеболювальне, навіть звичайний парацетамол. Також можна застосувати мазь з диклофенаком. А ось гріти хворе місце не потрібно. Але все-таки краще самостійно нічого собі не призначати, а якнайшвидше звернутися до лікаря. Адже лікування радикуліту, як й інших захворювань, підбирається індивідуально після усіх обстежень і встановлення діагнозу. Адже часто те, що ставить на ноги одного, іншому шкодить. І кожен препарат, мазь мають свої покази і протипокази.

— Зараз літо, ми відчиняємо вікна, двері, вмикаємо кондиціонери. Багато хто остерігається протягів, боїться промерзнути. Чи справді протяги небезпечні для хребта, м’язів?

— Холод є провокуючим фактором загострення радикуліту, але не фактором
виникнення хвороби. Та й кожен організм по-своєму реагує на холод та протяги: хтось спить при відчинених вікнах, інший у прохолодну кімнату навіть не заходить. Тож тут слід орієнтуватися на реакції свого організму.

— Чи можна вилікувати радикуліт раз і назавжди?

— Біль у хребті не завжди викликає радикуліт. І деякі захворювання справді можна вилікувати і забути про них. А ось радикуліт, як правило, переходить у хронічну форму. Тож періодично трапляються загострення хвороби. І тільки від самої людини залежить, як часто будуть ці загострення. Якщо ви дотримуєтеся порад лікаря, маєте помірні фізичні навантаження, нормальну вагу, ведете здоровий спосіб життя, то й про радикуліт не згадуватимете.

— Літо для багатьох, особливо пенсіонерів, пов’язане з роботою на дачі та городі. Що порадите таким трудівникам, аби не було загострень радикуліту?

— Виконуючи фізичну роботу, менше нахиляйтеся, купіть собі знаряддя праці з довгою ручкою. Уникайте тривалої робочої пози, тобто частіше змінюйте положення тіла. Час від часу робіть перерви. Якщо переносите вантаж, то розділіть його на дві руки чи на два плеча, покладіть до наплічника, тоді не буде викривлення хребта в один бік.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую