ye-logo.v1.2

Медики розповіли яка ситуація з кором на Хмельниччині

Здоров'я 6094
Спад захворюваності по Україні відбувається, однак на Хмельниччині позитивних тенденції поки не фіксується
Спад захворюваності по Україні відбувається, однак на Хмельниччині позитивних тенденції поки не фіксується. Фото: dishachhaya.in

В області на кір у 2019 році вже захворіло 2602 особи.

У Державній установі «Хмельницький лабораторний центр МОЗ України» підрахували кількість жителів області, які захворіли на кір.

«З 14 по 20 березня у 207 хворих був діагностований кір. Це лише на 2 особи менше, ніж минулого тижня. Серед захворілих – 95 дорослих та 112 дітей. Госпіталізовано до медзакладів було 159 хворих. Нажаль, говорити про те, що хвороба відступає, не можна. Спад захворюваності по Україні відбувається, однак на Хмельниччині позитивних тенденції поки не фіксується», - каже завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

За минулий тиждень найбільше хворих було зафіксовано у Хмельницькому – 62 особи. Також велика кількість хворих було у Кам’янець-Подільському районі (19 осіб), Ярмолинецькому (16 хворих), Шепетівському (15 хворих) та Красилівський (13 хворих) районах.

«Загалом, на кір у 2019 році вже захворіло 2602 особи. З них 1363 – дорослих та 1239 – дітей. Окрім цього, на Хмельниччині цього року вже зафіксовано два летальних випадків – 21 січня від кору помер 35-річний житель села Турчинці Городоцького району, а 24 лютого померла місячна дитина з Деражнянського району», - розповіла медик.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 11-го тижня 2019 року на кір захворіли 2 146 людей — 1 044 дорослі та 1 102 дитини. Загалом у період із 28 грудня 2018 року до 14 березня 2019 року на кір в Україні захворіло 30 794 людини — 13 825 дорослих і 16 969 дітей.

«Унаслідок зростання рівня вакцинації у більшості областей щотижня фіксують дедалі менше нових випадків кору. Водночас у шести регіонах показники зростають: у Київській, Хмельницькій, Тернопільській, Дніпропетровській та Харківській областях, а також м. Київ», - повідомляє ЦГЗ.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую