ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Колектив відділення малоінвазивної хірургії просить допомоги у хмельницьких депутатів

Здоров'я 3348
Завідувач відділенням малоінвазивної хірургії Хмельницької міської лікарні Леонід Щерба звернувся до міських депутатів
Завідувач відділенням малоінвазивної хірургії Хмельницької міської лікарні Леонід Щерба звернувся до міських депутатів. Фото: автора

Медики хочуть, щоб їм дали можливість попрацювати до кінця квітня.

Колектив відділення малоінвазивної хірургії Хмельницької міської лікарні просить депутатів міськради відтермінувати реорганізацію відділення. Про це сьогодні, 29 січня, під час депутатської комісії повідомив завідувач відділенням Леонід Щерба. За його словами, відділення реорганізовують через нерентабельність. Тому медики просять дати їм можливість попрацювати хоча б до кінця квітня. Аби в умовах нової реформованої системи показати спроможність відділення.

«Одним з аргументів закриття відділення є його нерентабельність. Я не розумію чому. За останній 2019 рік, тільки гуманітарні внески, які сплачують пацієнти принесли в бюджет лікарні 784 тисячі 550 гривень. Якщо взяти до уваги розрахунки від національної служби здоров'я, які почнуть діяти з квітня цього року, то відділення зможе заробляти до 10 мільйонів в рік», - коментує Леонід Щерба.

Під час обговорення депутати вирішили, що дане питання потрібно обговорювати з усіма сторонами. Тому вирішили скликати спеціальну комісію і запросити на неї представників управління охорони здоров’я міста.

«Було б цікаво послухати і керівництво лікарні та їх аргументи. Ще є інформація, про зловживання у фінансовому плані. Потрібно, щоб керівний склад розібрався і зняв це питання», - висловив свою думку депутат міської ради Олександр Василишин.

Окрім цього, Леонід Щерба підтвердив інформацію, що колектив відділення малоінвазивної хірургії відмовився від працевлаштування у загальній хірургії №1 міської лікарні. Пояснивши це тим, що при переході колектив розкидають по різним відділенням лікарні, а вони хочуть працювати разом.

«Ми при вихованні нового персоналу намагалися уникнути недоліків, які є в першій хірургії. Наприклад, в нашій операційній не почуєш крику, мені досить протягнути руку і операційна сестра подасть потрібний інструмент, ми розуміємо один одного без слів. Персонал відточений під малоінвазивні операції і ми хочемо працювати разом», - пояснює Леонід Щерба.

На питання, що будете робити, якщо відділення все ж закриють, Леонід Щерба відповідає: «Доведеться організовувати щось приватне».

Також на розгляд міських обранців чекає петиція «Про відміну рішення щодо закриття відділення малоінвазивної хірургії Хмельницької міської лікарні», яка набрала необхідну кількість голосів. Нагадаємо, що за словами Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, ця петиція, як і будь-яка інша, буде розглянута. Але рішення про реорганізацію відділення – це господарська діяльність Хмельницької міської лікарні. Такі рішення приймає головний лікар закладу і вони не повинні погоджуватись з міською владою.

Як раніше коментував сайту «Є» виконуючий обов’язки головного лікаря Хмельницької міської лікарні Михайло Соболь, питання про реорганізацію відділення постало давно, адже, за його словами, воно дублює роботу відділення хірургії, а його утримання нерентабельне для закладу.

Нагадаємо, в приміщенні, яке звільниться після реорганізації, планують відкрити інше відділення – відновної терапії, де проходитимуть лікування пацієнти, яким потрібна реабілітація.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую