ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Коронавірус та прибирання: як зменшити ризик підчепити інфекцію в офісі та вдома

Здоров'я 9718
Щоденне вологе прибирання - обов
Щоденне вологе прибирання - обов'язкове. Фото: ілюстративне life.pravda.com.ua

Найчастіше віруси потрапляють до організму через брудні руки.

Через загрозу поширення коронавірусу, епідеміологи радять ретельно дотримуватися загальних правил як особистої гігієни, так і тих, що стосуються чистоти в громадських місцях, офісах, власних помешканнях. Провітрювання, вологе прибирання з дезінфікуючими засобами та чисті руки – головні правила у час, коли є підвищений ризик захворюваності на гострі распіраторні вірусні інфекції, до яких, власне, і належить коронавірус, каже Ігор Баланюк, керівник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

«Частіше мити руки – правило номер 1. Віруси часто потрапляють до організму саме через брудні руки. Обов'язкоово треба частіше провітрювати приміщень та влаштовувати вологе прибирання, щоб не створювати для вірусів ідеального середовища для розмноження. Уникати великого скупчення людей, бо коронавірус передається саме від людини до людини», - радить Ігор Баланюк.

Додає, що прибирання та провітрювання приміщень варто проводити регулярно. У місцях, де є масове скупчення людей, в офісних приміщеннях з великою кількістю працівників, бажано декілька разів на день. Скільки саме? Чіткої інструкції немає, все залежить від можливостей. Але чим частіше – тим краще.

Як часто потрібно прибирати вдома?

«Чим частіше ви будете прибирати із застосуванням дозволених дезінфікуючих засобів, мити руки із застосуванням мила, тим безпечнішою буде ваша оселя. Як часто? Немає чітких рекомендацій. Але щоденне вологе прибирання має бути. Провітрюйте кімнати декілька разів на день. Протирайте вологою ганчіркою коридор, адже з вулиці із взуттям заноситься і бруд, і віруси», - зазначає спеціаліст.

Отож, прибираючи, фокусуйтесь спершу на твердих поверхнях, до яких ви найчастіше торкаєтесь. Віруси залишаються в повітрі певний час, але вони також є на поверхнях. Зробіть прибирання таких твердих поверхонь щоденною рутиною. Особливо не оминайте поверхні в туалеті, кухні, вимикачі, дверні ручки, пульт до телевізора, ручки холодильника, телефони, дитячі іграшки тощо.

Як захиститися відкоронавірусу в офісі?

«Дотримання правил особистої гігієни в офісі також дуже важливе. Необхідно регулярно мити руки водою з милом та обробляти їх спиртовмісними засобами, антисептиками. Однак ретельно дотримуйтеся інструкції. Найкраще, якщо вміст спирту в таких засобах буде 60 відсотків і більше. Тому читайте склад засобу на етикетці», - радить Ігор Баланюк.

Поради від Центру громадського здоров’я України.

Додає, що за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, для обробки поверхонь варто використовувати побутові дезінфікуючі засоби також на основі ізопропілового або звичайного етилового спирту. Його у засобі також має бути не менше 60 відсотків. На етикетці обов’язково має бути зазначено, що засіб дозволений для використання в приміщеннях, де перебувають люди.

«Ретельно дотримуйтеся інструкції. Протирайте столи, клавіатуру комп’ютерів, телефони, мишки, дверні ручки, словом, усі місця, яких люди торкаються найчастіше. Не оминайте кнопок на зливових бачках в туалеті, чи на кавоварках, чи мікрохвильових печах. Скільки разів на день? Чим частіше – тим краще. Чим більше в офісі людей – тим частіше. Обов’язково робіть вологе прибирання з додаванням дезінфікуючих засобів. Бо з пилом вірус може розноситися і осідати на тих же рукам. Якщо в офісі багато людей, робіть вологе прибирання кілька разів. І власне, працівники мають усвідомлювати, що руки завжди потрібно тримати в чистоті. Адже ними ми торкаємося спочатку поверхонь, а потім обличчя. Відтак вірус може легко потрапити на слизові оболонки, а відтак до організму людини. Взагалі, намагайтеся руками не торкатися обличчя», - каже спеціаліст.

І наголошує, що дуже важливо часто провітрювати приміщення. В застояному повітрі концентрація вірусів зростає. Особливо, якщо там є тепло та підвищена вологість.

Як обирати дезінфікуючі засоби для прибирання?

Перелік дезінфікуючих засобів, які можуть використовуватись для проведення дезінфекції приміщень та транспорту оприлюднила Хмельницька обласна державна адміністрація за рекомендаціями Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». Серед них такі як Амісепт, Гуасепт, Акрилан-преміум клінік, Полідез.

Крім того, зауважують, що для прибирання можна використовувати й інші дезінфікуючі препарати, в інструкції до використання яких передбачено знезараження вірусів. Наголошують, що використання деззасобів необхідно проводити згідно із вказаними в інструкції параметрами. На етикетці має бути зазначено, що засіб має Свідоцтво про державну реєстрацію деззасобу.

Довідково: У грудні 2019-го в 12-мільйонному Ухані, одному із найбільш густонаселених міст центрального Китаю, зафіксували спалах пневмонії, яку викликав невідомий збудник. А вже на початку січня китайські дослідники виявили новий коронавірус, який і спричинив хворобу, що масово поширюється і має летальний наслідок близько 3,44%. Вірус має назву коронаронавірусу 2019-nCoV.

За оперативною інформацією МОЗ України, станом на ранок 14 березня в Україні зареєстровано 3 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. В Чернівецькій області – два випадки захворювання, в Житомирській - один - летальний. Всього з початку 2020 року до Центру громадського здоров’я надійшло 67 повідомлень про підозру на COVID-19, (3 випадки - підтверджені лабораторно, 61 – негативні, коронавірусу немає, 3 зразки досліджується).

За інформацією МОЗ, станом на ранок 14 березня 2020 року у світі було зареєстровано 145 369 випадків захворювання COVID-19, з них 71 694 осіб одужали, 5429 померли.

Читайте також: У сусідніх із Хмельниччиною областях перша смерть від коронавірусу і надзвичайна ситуація

Нагадаємо, 12 березня в облдержадміністрації відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У ході засідання комісі обговорили ситуацію в області із обмеженням заходів на період карантину та напрацювали додаткові обмежувальні заходи і рекомендації.

Також з 12 березня в усіх освітніх закладах оголошено карантин.

Карта поширення коронавірусу від Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Хопкінса

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую