Гаряча тема:
- Війна
Голова ОДА поставив під сумнів діагноз COVID-19 у двох медиків із військового госпіталю
Про це він повідомив під час брифінгу сьогодні, 24 квітня.
Загалом, із тих даних, які відомо станом на 24 квітня, четверо осіб із Хмельницького військового госпіталю мали захворювання на COVID-19.
За словами голови Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитра Габінета, із тих, хто проходить службу і працює у Хмельницькому військовому госпіталі, у трьох осіб - одна лікарка 2 квітня і ще два медика 11 квітня - була виявлена корона вірусна інфекція COVID-19. Четвертий – лікар-реаніматолог, якого госпіталізували 1 квітня і який ще досі перебуває на лікуванні, офіційно працює в іншому медзакладі міста, а в госпіталі – за сумісництвом.
Сьогодні у Хмельницькій ОДА повідомили, що двоє лікарів військового госпіталю одужали від COVID-19, однак Дмитро Габінет каже, має сумніви чи вони взагалі були хворими.
«Щодо того, чи були ці особи дійсно хворими, в мене до цього часу залишається велике питання. Ці особи були протестовані Хмельницьким лабораторним центром і результат був негативним. Потім їхні зразки були протестовані Київським військовим клінічним госпіталем. Там також був результат негативний. І потім Київською лабораторією, яка не є референтною на території України, за рішенням командування Збройних сил України, були протестовані і поставлений діагноз COVID-19», – пояснює Дмитро Габінет.
До теми: Коронавірусна статистика: троє хмельничан одужали від COVID-19
Він також пояснив, що тестування проводилися декілька разів і результати були негативними.
«Ми вирішили перестрахуватися, і вже не проводячи тестування на території Хмельниччини, нові зразки були відправлені до референсної, сертифікованої лабораторії, в тому числі і Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Результати дослідження були негативними і вже друга перевірка нашим Хмельницьким лабораторним центром, також показала негативний результат», – зазначив чиновник.
Він пояснив, що оскільки один проміжний результат був нібито позитивним, цих двох лікарів не мали права поставити як таких, що не хворіють.
«Це моя особиста точка зору. Діагноз був поставлений виходячи із результатів однієї із лабораторій. Між тестуваннями першими і в референс лабораторії пройшло орієнтовно 5-6 днів і вони могли одужати, але… ситуація цікава», – припускає голова ОДА.
Інших зафіксованих випадків захворювання COVID-19 у Хмельницькому військовому госпіталі, окрім вищезазначених, немає.
До теми: Коронавірус на Хмельниччині: про дітей та медиків, а також географію поширення
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: