ye-logo.v1.2

Восени у Хмельницькій обласній лікарні хочуть здійснити першу пересадку нирки

Здоров'я 1150
Поки що в обласній лікарні пересаджуватимуть нирки від родичів пацієнтів
Поки що в обласній лікарні пересаджуватимуть нирки від родичів пацієнтів. Фото: ілюстративне pixabay.com

Очільник медзакладу каже, що спеціалісти вже є, але потрібно докупити обладнання.

Пресслужба Міністерства охорони здоров’я України повідомила, що 19 медзакладів країни отримали право на проведення трансплантації органів. До їх списку увійшла Хмельницька обласна лікарня. Кореспонденти сайту «Є» поцікавилися у її директора Якова Цуглевича, наскільки цей медичний заклад готовий до проведення подібних операцій.

Директор Хмельницької обласної лікарні Яків Цуглевич підтвердив, що підзвітний йому медзаклад дійсно отримав ліцензію на проведення трансплантації органів. Планують розпочинати таку діяльність з пересадок нирок.

«Орієнтовно 280 жителів області проходять гемодіаліз. З-поміж них 56 людей потребують нагальної пересадки нирок. Тому ми націлені провести першу таку операцію восени цього року, орієнтовно в жовтні», — розповів Яків Цуглевич.

За його словами, в обласній лікарні є два професійно підготовлені хірурги-трансплантологи. Один з них пересадив вже десяток нирок (мається на увазі практика в інших медичних закладах, зокрема іноземних — авт.). Також є два трансплант-координатори, які забиратимуть нирку й законодавчо контролюватимуть цей процес. Наразі обласній лікарні залишається закупити біохімічний аналізатор. Його медзаклад розраховує придбати впродовж місяця.

«Поки що пересаджуватимемо нирки виключно від родичів пацієнтів. Здійснюватимуть такі операції коштом Національної служби здоров’я України», — зазначив Яків Цуглевич.

Читайте також: У Хмельницькій обласній лікарні відкриють відділення для лікування інсультів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую