ye-logo.v1.2

Наслідки перенесеного коронавірусу: які проблеми зі здоров’ям можуть залишитися

Здоров'я 4825
«Чимало пацієнтів після одужання можуть ще тривалий час відчувати наслідки хвороби», - каже головна лікарка Хмельницького міського центру ПМСД №1 Валентина Гесаль. Фото: автора
«Чимало пацієнтів після одужання можуть ще тривалий час відчувати наслідки хвороби», - каже головна лікарка Хмельницького міського центру ПМСД №1 Валентина Гесаль. Фото: автора

Наслідки перенесення коронавірусної інфекції спостерігаються у кожного третього пацієнта.

Легеневий фіброз, загальна слабкість та втома, а інколи і психологічні розлади – усе це досить часто спостерігається у пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію.

Згідно з статистикою Міністерства охорони здоров’я України, від коронавірусу вже одужали понад 112 тисяч українців. Згідно з останніми даними Хмельницької облдержадміністрації, небезпечну недугу побороли 3756 жителів області.

І поки чимало медиків та науковців лікують хворих та розробляють вакцину, не менш важливим залишається питання наслідків перенесеної коронавірусної інфекції, які залишають слід в організмі тих, хто перехворів.

Інформації про відстеження стану пацієнтів, що перехворіли на Covid-19 в Україні поки що немає. Головна лікарка Хмельницького міського центру ПМСД №1 Валентина Гесаль каже, що це питання лише досліджується, адже хвороба нова і потрібен час, щоб зробити будь-які висновки. Однак медик зауважує, що чимало пацієнтів після одужання можуть ще тривалий час відчувати наслідки хвороби – на легенях, нирках і навіть психічному здоров’ї.

«До мене звертається багато пацієнтів, які перехворіли на Covid-19 і мають досить важкі наслідки перенесення цієї недуги. За моїми підрахунками, проблеми зі здоров’ям з’являються у кожного третього хворого. Особливо, якщо ця хвороба ускладнилася пневмонією, а досить часто це двостороння полісегментарна пневмонія, тривалість лікування може затягнутися на місяці. Важке лікування коронавірусної інфекції, яке поєднуються з медикаментозною терапією від пневмонії, лишає слід в організмі того, хто перехворів. Найчастіше наслідками перенесеною недуги є нездужання, зниження працездатності, відсутність апетиту. Такі люди хочуть просто лежати і відчувають сильне безсилля», - каже Валентина Григорівна.

Також медик каже, що під час самого захворювання вражається велика частина легень, знижується насиченість крові киснем, і виникає на фоні гіпоксії енцефалопатія - загальна назва дифузних незапальних уражень головного мозку з порушенням його функції. Під час цього стану люди змінюються у спілкуванні, у них починаються психічні розлади. 

«Зазвичай у таких пацієнтів спостерігається загальмована реакція на запитання. У них виникає апатія, короткочасні проблеми з пам’яттю, труднощі з навчанням. Також ці пацієнти часто мають підвищені показники депресії і тривоги, відчувають посттравматичний стрес», - каже Валентина Гесаль.

Медик зауважує, що терміни остаточного одужання осіб, які перенесли коронавірусну інфекцію досить відносні і можуть тривати від місяця до року. Відтак, медикам потрібно направити більше уваги на вивчення наслідків перенесеного Covid-19 на здоров’я людини. Адже поки кінця пандемії не видно, кількість людей, які потребуватимуть тривалого медичного нагляду, зростає. А це – нові виклики, до яких слід бути готовими.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую