ye-logo.v1.2

Як почувають себе хмельницькі медики, які першими вакцинувалися від коронавірусу

Здоров'я 1708
На першому етапі планують вакцинувати понад дві з половиною тисячі жителів області
На першому етапі планують вакцинувати понад дві з половиною тисячі жителів області. Фото: ілюстративне з архіву

За три дні щеплення отримали сто хмельничан.

На Хмельниччині з минулого тижня почали вакцинувати медиків проти COVID-19. Як писав сайт «Є», першими щеплювали працівників Хмельницької міської лікарні. Загалом за три дні роботи вакцинували сотню хмельничан.

«У перший день щеплення отримали 10 осіб, наступного - 50 і ще 40 вчора. Роботу тільки розпочали. Планувалося навантаження десь під сотню осіб за день, проте реально щеплюються менше. Факти відмови мають місце», - розповідає заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Тетяна Косовська.

Як зазначають у Департаменті охорони здоров’я, медики, які були провакциновані у Хмельницькому, почуваються добре.

«У деяких людей відзначалося підвищення температури у перший день проведення щеплень, що є можливою реакцією на проведення будь-якого щеплення», - додає Тетяна Косовська.

Раніше повідомлялося, що в деяких регіонах медикам доводиться викидати частину невикористаних доз вакцин від коронавірусу. У кожній ампулі по десять доз і після її відкриття вакцину можна використовувати впродовж шести годин. Однак на Хмельниччині таких ситуацій не складалося.

«У нас немає такого поняття «невикористана». Флакон, який відкривається, використовується повністю. До прикладу, якщо є кілька охочих людей вакцинуватися понад той флакон, вони переносяться на наступний день щеплення», - говорить Тетяна Косовська.

Водночас у МОЗ визначилися, що робити із залишками вакцини. Невикористані дози пропонують використовувати для щеплення громадських і публічних осіб для популяризації вакцинації серед населення.

«З метою зниження ризиків невикористання доз вакцин, які поставляються у багатодозних флаконах та у випадках, коли під час вакцинальної сесії проти коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксована відмова від вакцинації, виявлено протипоказання до вакцинації, зафіксована відсутність людей у кількості, що унеможливлює повне використання відкритих флаконів з вакциною від коронавірусної хвороби COVID-19 (у відповідності до інструкції виробника) та може призвести до утилізації залишку вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 по закінченню сесії, рекомендується залучати до такої вакцинальної сесії публічних та громадських діячів з метою популяризації вакцинації та на підтримку комунікаційної кампанії», - йдеться у наказі міністерства.

Нагадаємо, на Хмельниниччину було завезено 18 300 доз індійської вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield). Цієї кількості достатньо, щоб щепити 9 тисяч 150 осіб, тобто по дві ін’єкції для кожної людини. На першому етапі вакцинації буде щеплено 2 520 мешканців нашої області: 892 медики, які працюють із коронавірусом, і 1 374 працівників та мешканців інтернатів для літніх людей.

Саме вакциною «AstraZeneca» наразі щеплюють працівників лікарень. А от підопічних будинків-інтернатів щеплюватимуть вакциною виробництва американської фармацевтичної компанії «Pfizer». Однак її поставку в Україні ще очікують.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую