ye-logo.v1.2

Скільки пити води в спеку – роз’яснення МОЗ

Здоров'я 5383
Не замінюйте воду солодкими напоями
Не замінюйте воду солодкими напоями. Фото: ілюстративне pixabay.com

Пити воду треба впродовж дня, а не лише тоді, коли відчуваєте спрагу.

Коли надворі спека, вкрай важливо не тільки вберегтися від теплового удару та охолоджувати організм, але й достатнього пити рідини, щоб уникнути зневоднення.

Чому організмові потрібно вдосталь води? Вона забезпечує нормальний перебіг безлічі процесів обміну речовин: підтримує нормальну температуру тіла, виводить з сечею кінцеві продукти обміну речовин і токсини тощо. Нормальний обмін речовин порушується вже при втраті тілом 1% води, пояснює МОЗ.

«Отже, скільки треба пити води в день? Чіткої формули немає. Все залежить від того, в якому кліматі ви живете, наскільки фізично активні під час спеки. За базу беруть розрахунок 30-60 мілілітрів на 1 кілограм ваги. В спекотну погоду і за умови фізичної активності, слід орієнтуватися на верхню планку — 60 мілілітрів на 1 кілограм. Якщо ж температура на вулиці не висока і особливої активності нема, то нормою буде 30 мілілітрів на 1 кілограм», - йдеться у повідомленні.

Пийте воду впродовж дня. Бо спрага — це сигнал, що вашому організмові вже бракує води. Майте при собі пляшку, яку завжди можна наповнити. Це дозволить вам контролювати регулярність та об’єм випитого.

Зважте, що і води буває забагато. Рекомендована доза води — не більше 1,5 літра в годину, інакше у вашій крові може знизитися рівень солі.

Не замінюйте воду солодкими напоями і тим більше алкоголем. Такі напої сприяють виведенню з вашого організму не тільки води, але й солей. Тому якщо хочеться урізноманітнити смак, краще додати до води шматок лимона чи апельсина або ж взяти фруктове чи овочеве смузі без доданого цукру.

«Ще одне важливе правило: не пропускайте прийоми їжі. Завдяки цьому та достатній кількості води ви відновите водно-сольовий баланс організму, - додають у МОЗ. - Зазвичай вам достатньо води, якщо ви рідко відчуваєте спрагу та якщо ваша сеча прозора або світло-солом’яного кольору. Також не забувайте пити до, під час та після тренувань, а також під час прийому їжі».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую