ye-logo.v1.2

Біль у спині: як його лікують сучасними малоінвазивними методами

Здоров'я 2262
Малоінвазивно можна лікувати переважну більшість захворювань хребта, зокрема, остеохондроз
Малоінвазивно можна лікувати переважну більшість захворювань хребта, зокрема, остеохондроз. Фото: ілюстративне pixabay.com

До хірургічного лікування вдаються тоді, коли консервативні методи не дають результату.

Про біль у спині знає мало не кожен дорослий. Масаж, фізіотерапія, пігулки, спеціальні вправи, уколи... Методів лікування хвороб та травм хребта багато. Але деколи, вичерпавши увесь цей арсенал медичної допомоги, біль і скутість все одно залишаються. Тоді призначають операцію. Й сьогодні для цього застосовуються сучасні малоінвазивні методи. Детальніше ми попросили розповісти лікаря ортопеда-травматолога обласної лікарні Владислава Кібіцького.

— Владиславе Аркадійовичу, розкажіть про сучасні оперативні методи лікування хребта.

— Ендоскопічна хірургія хребта — новий напрямок в хірургії. Це — малоінвазивне втручання, яке проводиться під загальним знечуленням через два проколи приблизно по пів сантиметра. В один заводиться камера, в інший — інструменти. За допомогою цього забираються патологічно змінені тканини. Така операція триває до півтори години. Наступного дня людина з допомогою лікаря вже може вставати.

— Які хвороби хребта лікують таким чином?

— Малоінвазивно можна лікувати переважну більшість захворювань хребта: остеохондроз, кили хребта, стенози, спондилоартрози, спондильози, дегенеративні захворювання хребта.

— Операція призначається тоді, коли інші методи лікування не допомагають?

— Зазвичай при захворюваннях хребта спершу призначається консервативне лікування. Це — звичні пігулки, ін’єкції, фізіотерапія, лікувальна фізкультура. Також під рентген-контролем виконуються лікувальні внутрішньосуглобові ін'єкції. Але якщо гострий больовий синдром зберігається, консервативне лікування не допомагає, спостерігаються ознаки стенозу (звуження хребтового каналу чи стискання нервових корінців), є кили, тоді призначається хірургічне лікування.

— Після операції слід дотримуватися певного режиму?

— Реабілітація не менш важлива, ніж сама операція. Усі рекомендації щодо цього дасть лікар. Протягом місяця після оперативного втручання слід утриматися від навантажень на хребет. Інколи в післяопераційному періоді призначається носіння корсету.

— Коли потрібно оперувати кили хребта? Адже можна знайти інформацію про те, що вони мають здатність розсмоктуватися?

— Справді, кили можуть зменшуватися завдяки спеціальним фізичним вправам. Але якщо кила має розмір близько восьми міліметрів, вона не зменшується. Є ризик того, що перетискатиметься нервовий корінець, і людина може залишитися інвалідом. Тоді йдеться про оперативне втручання. Після операції та реабілітації люди, яким вже було важко пересуватися, повертаються до звичайного активного життя.

— Після хірургічного лікування кили можуть виникати знову?

— Таке стається досить рідко. Лікар зазвичай дає поради щодо того, які потрібно робити вправи, щоб кила не виникла знову, як харчуватися, яку роботу можна виконувати, а від якої краще утриматися. Корисні спеціальна лікувальна фізкультура, вправи на розтяжку, на розслаблення м'язів. Важливе раціональне харчування, нормалізація ваги, вживання достатньої кількості води. Часто проблеми з хребтом виникають через дефіцит м'язової маси, переродження її на жирову чи сполучну тканину. Тому слід вживати достатню кількість білка, а від вуглеводів краще відмовитися.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую