ye-logo.v1.2

Де здати аналізи на ковід на Хмельниччині? На правах реклами

Здоров'я 2074
Дуже важливо не лише підтримувати темпи вакцинації, але й своєчасно діагностувати хворобу
Дуже важливо не лише підтримувати темпи вакцинації, але й своєчасно діагностувати хворобу. Фото: moz.gov.ua

15 грудня відбулася чергова «карантинна амністія» – Хмельницька область вже знаходиться у «жовтій» зоні карантину. Але й у цих умовах актуальність вакцинації населення та своєчасної діагностики коронавірусної інфекції залишається вкрай високою.

Населення нашої області налічує 1 мільйон 234 тисяч людей. За весь період пандемії COVID-19 тут зафіксовано більше 144 тисяч випадків зараження. Хоча чергова хвиля коронавірусу спадає – цей спад не можна назвати швидким. Тому дуже важливо не лише підтримувати темпи вакцинації, але й своєчасно діагностувати хворобу. Здати аналізи у Хмельницькій області можна у відділеннях лабораторії МедЛаб.

Хоча чергова хвиля коронавірусу спадає – цей спад не можна назвати швидким. Тому дуже важливо не лише підтримувати темпи вакцинації, але й своєчасно діагностувати хворобу. Здати аналізи у Хмельницькій області можна у відділеннях лабораторії МедЛаб:

  • Старокостянтинів: вул. Острозького, 34/5 та вул. Сковороді, 18/5;
  • Шепетівка: вул. Героїв Небесної Сотні, 63/1.

Лабораторією діагностується навіть безсимптомна форма ковіда, а також новий штам коронавірусу – омікрон.

Дослідження варто пройти людям:

1. Із симптомами коронавірусної інфекції. Досить поширеними з них є підвищені температура та стомлюваність, сухий кашель. Менш поширеними – втрата нюху, діарея, болі у м’язах та суглобах, горлі. До серйозних симптомів належать утруднене дихання, «здавленість» у грудній клітці, розлади рухів, мовлення.

2. Із симптомами ГРВІ, пневмонії. У цій ситуації краще здавати ПЦР-тест, причому з першого дня появи тривожних ознак.

3. Які пройшли щеплення, але в них існує підозра на COVID-19 із безсимптомним перебігом.

4. Які контактували з людьми, які хворіють на COVID-19 (або існує підозра на наявність хвороби). У цьому випадку робити ПЛР-тест мають щеплені та нещеплені люди, але не раніше 8-го дня з моменту контакту з хворим (чи потенційно хворим).

5. Які перехворіли на COVID-19 – у даному випадку ПЛР-тест підтвердить одужання.

6. Які планують подорожі до інших країн (потрібен негативний ПЛР-тест двома мовами – українською та англійською, а також QR-код на цьому документі).

7. Які бажають припинити самоізоляцію за програмою «Вдома» (наприклад, якщо громадянин України повернувся з-за кордону і має самоізолюватися за цією програмою).

Як повідомляє Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ), час від факту зараження до появи симптомів може відчутно варіюватися. Іноді він складає два тижні, а іноді – аж до двох місяців (56 днів). Враховуючи це, потрібно дуже уважно ставитися до стану свого здоров’я, не ігнорувати офіційні умови карантину, а за потреби – проходити лабораторні дослідження. Своєчасно поставлений діагноз дозволить вжити швидких та ефективних заходів, уникнути ускладнень, а також потурбуватися про здоров’я ваших близьких та інших людей, не заразивши їх.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую